Narodowy Koncert Listopadowy z udziałem młodych artystów

0
153

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Miasto tradycyjnie zaprasza na Narodowy Koncert Listopadowy. Wydarzenie odbędzie się w piątek (10 listopada) w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. W tym roku, z uwagi na obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, do udziału w koncercie zostali zaproszeni m.in. artyści młodego pokolenia z Polski i zagranicy.

– 11 listopada to wielkie święto wolności i radości. Organizowany w Lublinie Narodowy Koncert Listopadowy od kilkunastu lat stanowi doskonałą okazję do upamiętnienia wydarzeń z 1918 roku oraz do wspólnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku nasze spotkanie będzie miało wyjątkowy charakter. W związku z obchodami Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 w organizację tegorocznej edycji koncertu zaangażowali się także młodzi muzycy związani z naszym miastem – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Narodowy Koncert Listopadowy odbędzie się w piątek (10 listopada) o godz. 18.00 w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5). W programie tegorocznej edycji wydarzenia usłyszymy utwory W. A. Mozarta, F. Chopina, L. van Beethovena, E. Ysaye, J. Brahmsa, A. Vivaldiego oraz autorskie kompozycje Miłosza Bachonko, młodego lubelskiego akordeonisty. Podczas koncertu wystąpią także Felix Harutyunyan – skrzypce oraz Evgeny Sinaiski – fortepian, kwintet klarnetowy studentów Uniwersytetu Muzycznego z Wiednia, a także reprezentanci młodego pokolenia artystów: Daniel Rożek – fortepian i Gabriel Bortnowski – fortepian.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, na wydarzenie obowiązują wejściówki. Nieodpłatne zaproszenia będzie można odebrać w kasie Filharmonii od wtorku (31 października), od godz. 12.00 oraz na 2 godziny przed każdym koncertem. Dla osób słabosłyszących organizatorzy wydarzenia zapewnili pętlę indukcyjną.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments