To już pewne nie będzie miejskiego sylwestra w Lublinie. Tym razem powodem jednak nie jest pandemia COVID-19, a drożyzna spowodowana inflacją.

– Kryzys i drożyzna zmuszają nas do zaciskania pasa. Nie ma mowy o rezygnacji z niezbędnych usług dla mieszkańców, więc trzeba szukać oszczędności gdzie indziej. Zdecydowaliśmy, że w tym roku nie zorganizujemy miejskiej imprezy sylwestrowej, ponieważ koszt takiego wydarzenia sięgałby kilkuset tysięcy złotych – poinformował Krzysztof Żuk, prezydent Lublina na swoim Facebooku.

Podobną decyzję podjęli wcześniej prezydenci innych dużych miast. – Wszędzie, także w Lublinie, powód jest ten sam: rosnące skokowo koszty energii elektrycznej i spadające, ze względu na niekorzystne dla samorządów zmiany prawne, dochody miast. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, nie zrezygnujemy natomiast z bożonarodzeniowej iluminacji w Śródmieściu i na Starym Mieście, choć być może ograniczymy jej funkcjonowanie – dodał prezydent Lublina.

Przypominamy, że miejskiego sylwestra nie było już z 2020/2021 rok, a także z 2021/2022 rok. Wtedy powodem były obostrzenia pandemiczne z powodu koronawirusa.

Fot.Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments