Z okazji walentynek Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie organizuje wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „Niech rozkwitnie miłość”.

Z okazji Walentynek bibliotekarze przygotowali zabawę czytelniczą. Tylko 14 lutego w wyznaczonych lubelskich kwiaciarniach* będzie można otrzymać książkę zapakowaną w szary papier z czerwonym serduszkiem i logo biblioteki jako dodatek do zakupionych bukietów kwiatowych. Jakie tytuły przypadną w udziale osobom kupującym bukiety – to pozostanie niespodzianką.

W tegorocznej edycji przeznaczone na akcję książki nie posiadają żadnej wskazówki, opisu czy sugestii dotyczącej zawartości paczuszki, ale można się spodziewać m.in. książek z literatury obyczajowej, romansu, kryminałów i sensacji.

– Jesteśmy pewni, że losowy wybór lektury wpłynie na poszerzenie gustów czytelniczych osób obdarowanych walentynkową „książką-niespodzianką”. Miło nam będzie, jeśli obdarowana osoba zrobi selfie z książką i w poście na Facebooku lub Instagramie oznaczy nas #MBPwalentynki – informują organizatorzy. – Nasze walentynkowe akcje każdego roku zyskują duże uznanie wśród odwiedzających bibliotekę czytelników. Zapraszamy do włączenia się w jej tegoroczną odsłonę, która potrwa do wyczerpania zapasów!

Również w placówkach biblioteki na czytelników będą czekały kolejne niespodzianki:

Filia nr 9, ul. Krańcowa  106,

“Romans z biblioteką” – w prezencie dla zainteresowanych czytelników upominek książkowy oraz zakładka z sentencją walentynkową.

Filia nr 18, ul. Głęboka  8a,

“Zakochaj się w bibliotece” – czytelnik otrzyma wylosowaną książkę wraz z wypisaną w serduszku walentynkową sentencją.

Filia nr 23, ul. Prof. A. Gębali 6 (szpital)

“Walentynkowy motylek” – warsztaty plastyczne dla dzieci przebywających na oddziałach w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

Biblio, Filia 32, ul. Szaserów 13-15

13 – 18 lutego – “Walentynkowy tydzień w Biblio” – zainteresowani mogą wybrać dla siebie książkowy prezent wyłącznie na podstawie… pierwszego zdania – cytatu z książki.

Specjalnie przygotowane i opakowane utwory beletrystyczne i popularnonaukowe będą czekały w Biblio do wyczerpania zapasów.

Filia nr 34, ul. Judyma  2a

„Bo serce nie jest sługą” – czytelnicy otrzymają walentynkowe zakładki z fragmentami utworów Wisławy Szymborskiej oraz Walentynkowy Biuletyn Informacyjny. Dwudziestu pierwszych czytelników zostanie obdarowanych książkami.

Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20,

“Stwórz nową parę książkowych zakochanych” – zabawa literacka, dodatkowo okazjonalne zakładki oraz słodkie niespodzianki.

Filia nr 38, ul. Relaksowa 25,

“Książka czy cukierek” – loteria. Losy będą opatrzone sentencjami miłosnymi. Na tych, którzy będą mieli więcej szczęścia w losowaniu, czeka książka, dla bardziej pechowych – cukierek i sentencja poetycka.

Filia nr 40, ul. Sławin 20

10 lutego (piątek), godz. 16.30 – „Retro” – warsztaty kartek walentynkowych dla dorosłych.

*Kwiaciarnie biorące udział w akcji:

Kwiaciarnia Badyle i tyle – CH Lublin Plaza, ul. Lipowa 13

Stoiska z kwiatami “Na Murku” – 2 punkty wzdłuż murku na Krakowskim Przedmieściu

Kwiaciarnia – Grasz w zielone? – ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 43

Kwiaciarnia w Podcieniach – ul. Krakowskie Przedmieście 2

Kwiaciarnia Kwiatosfera – Stanisława Staszica 1

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments