120 rocznica urodzin poety. Ty też możesz przeczytać „Poemat” Czechowicza

0
241
Fot. Brama Grodzka - Teatr NN

Od 2001 roku, 15 marca w Bramie Grodzkiej spotykamy się, aby wspólnie świętować urodziny Józefa Czechowicza, odczytując „Poemat o mieście Lublinie”. W tym roku będziemy obchodzić 120. urodziny poety. Będzie to również wyjątkowa edycja Czytania Czechowicza.

Z okazji 100. i 110. urodzin poety (2003 i 2013 rok) zostały wydane specjalne płyty, na których wybitni współcześni polscy poeci nagrali czytane przez siebie fragmenty „Poematu…”. Na tych unikatowych wydawnictwach usłyszeć można głosy m.in.: Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego, Adama Zagajewskiego i wielu innych.

W tym roku chcieliśmy zaprosić do wspólnego czytania nie tylko poetów. Zapraszamy do akcji „Nie tylko poeci czytają Poemat”. Aby wziąć w niej udział, wystarczy odczytany przez siebie wybrany fragment „Poematu…” przesłać do nas na adres weronika.rechul@tnn.lublin.pl w formie pliku dźwiękowego z dopiskiem (imię, nazwisko, zawód).

Wszystkie interpretacje zostaną opublikowane na stronie internetowej wraz z nagraniami z poprzednich lat. Nagrania można wysyłać już od 1 lutego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments