W niedzielę (25 kwietnia) Motor Lublin zmierzył się na domowym torze z Betard Spartą Wrocław. Po meczu, w rozmowie z nSport+ zawodnik Sparty, Gleb Czugunow poinformował, że kwotę ze swojego dodatkowego biegu przekaże chorej na SMA Ninie Słupskiej.

Chodzi o bieg, podczas którego Gleb Czugunow zastępował kontuzjowanego Taia Woffindera. Przypominamy, że Tai podczas spotkania w Grudziądzu złamał łopatkę przez co był niezdolny do jazdy w Lublinie. W dodatkowym biegu Gleb zdobył 2 punkty pokonując Krzysztofa Buczkowskiego (Motor Lublin) i swojego kolegę z pary Michała Curzytka.

Zawodnik Sparty podczas przerwy w zawodach poprosił o wywiad, by opowiedzieć o swojej akcji. Zaznaczył w nim, że kwota 2 punktów z biegu dają około 7 tysięcy zł i tyle właśnie za sprawą zawodnika trafi na konto Niny Słupskiej.

2-letnia Nina Słupska cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba genetyczna, która nieleczona prowadzi do niepełnosprawności. By normalnie funkcjonować dziewczynka potrzebuje więc najdroższego leku świata, którego koszt to 9 milionów zł.

Obecnie jest leczona lekiem Spinraza, który od 2019 roku jest refundowany w ramach programu lekowego. Leczą się nią również inne osoby w kraju zmagające się z SMA. Po ostatnich konsultacjach okazało się jednak, że dziewczynka wymaga wielu ćwiczeń oddechowych i codziennej pomocy specjalistycznej aparatury. Jak pokazują badania terapia genowa bardzo pomaga w pracy mięśni oddechowych dlatego tak ważne jest, aby Nina jak najszybciej dostała lek.

Jak pomóc Ninie przeczytasz tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments