Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w mury Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powraca Noc Biologów. Wydarzenie odbędzie się w piątek (14 stycznia) i będzie miało formułę hybrydową.

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w ramach której przybliżona zostanie uczestnikom wiedza biologiczna oraz warsztat pracy biologa. Impreza obejmuje szereg wykładów, warsztatów, pokazów i zajęć laboratoryjnych.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała charakter hybrydowy. Wszystkie wykłady i niektóre pokazy odbędą się online, natomiast laboratoria i warsztaty stacjonarnie w małych grupach. Ukłonem w stronę szkół, które nie będą mogły w tym roku odwiedzić Wydziału Biologii i Biotechnologii, jest oferta zajęć online realizowanych w godzinach pracy placówek o światowych. Dzięki temu nauczyciele będą mogli wybrać i zaprezentować propozycje swoim uczniom, przenosząc Noc Biologów w progi własnych klas.

Wśród tych propozycji można znaleźć wiele różnorodnych i ciekawych tematów dotyczących m.in.: roli mikroorganizmów w funkcjonowaniu naszego organizmu, powstawania chorób i ich leczenia, funkcjonowania roślin czy leczniczej mocy ziół. Uczestnicy Nocy Biologów będą mieli okazję przyjrzeć się mikroskopijnym formom życia, poznać rolę owadów w środowisku i medycynie sądowej, „zbliżyć się” do sów i nietoperzy lub zmierzyć z zagadnieniem leczenia chorób nowotworowych.

W programie warsztatów znalazły się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak również nieco starszych miłośników biologii, a uczestnicy poznawać będą świat biologii poczynając od najmniejszych jego cząstek w laboratorium biologii molekularnej, poprzez tajemnice roślin, grzybów, owadów innych zwierząt i człowieka. Zainteresowani wcielą się w rolę detektywa, laboranta, producenta preparatów prozdrowotnych i kosmetyków.

Zapisać się na wydarzenia można na stronie nocbiologów.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments