Nowa betonowa instalacja w kształcie koła stoi od wtorku (18 maja) na placu Litewskim w Lublinie. Za instalację odpowiada Ośrodek Inicjatyw Twórczych “Rozdroża”.

Instalacja stanęła obok Poczty Polskiej. – Instalacja, jaka jest montowana na placu Litewskim to element międzynarodowego projektu pod nazwą Portal Wilno-Lublin. Projekt ma na celu promocję obydwu zaprzyjaźnionych miast z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Projekt ze strony Lublina koordynuje Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża, który przekaże w najbliższym czasie szczegóły wydarzenia – wyjaśnia Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Portal jest interaktywną instalacją, wizualnym mostem łączącym miasta i kultury. – Dwa takie same ekrany umieszczone jednocześnie w Wilnie i Lublinie umożliwią mieszkańcom wzajemną obserwację i nawiązanie kontaktu w czasie rzeczywistym. Celem projektu jest zainicjowanie i pobudzenie interakcji społecznych, wywołanie poczucia wspólnoty i jedności poprzez multimedialne połączenie odległych od siebie miejsc oraz promocję zaprzyjaźnionych miast – wyjaśnia Edyta Wołowczyk z Ośrodka Inicjatyw Twórczych “Rozdroża”.

Projekt powstał przy współpracy Fundacji Benediktas Gylys i Miasta Wilno z Miastem Lublin i Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”. – W tym momencie trwają prace montażowe, które potrwają jeszcze kilka, dni a oficjalne otwarcie Portalu nastąpi 26 maja, na które serdecznie zapraszamy. Instalacja zostanie z nami do początku sierpnia – dodaje Wołowczyk.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments