Znamy trasę 8. PKO Półmaratonu Solidarności. Biegaczy będziemy mogli zobaczyć na ulicach Lublina, jak i Świdnika w sobotę (5 czerwca).

Podobnie jak w poprzedniej edycji biegu, rywalizacja odbędzie się na trasie Świdnik – Lublin, z istotną zmianą na ulicy Lotników Polskich w Świdniku i metą na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Organizatorzy przygotowali bowiem bezkolizyjną pętlę na ulicy Lotników Polskich z nawrotem na rondzie Jana Pawła II.

Półmaratończycy będą mieć w zasięgu wzroku nie tylko widok bramy WSK PZL Świdnik, gdzie wybuchł lipcowy strajk i gdzie 11 lipca 1980 roku podpisano pierwsze porozumienie z robotnikami fabryki. W trakcie pokonywania trasy 8. PKO Półmaratonu Solidarności zawodnicy w Lublinie przebiegną m.in. obok niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku i Pomnika Wdzięczności NSZZ „Solidarność”. Symbolicznie pokonają też trasę obok ronda Świdnickiego i Lubelskiego Lipca 1980.

Projekt czasowej zmiany organizacji ruchu przewiduje całkowite wstrzymanie ruchu pojazdów na trasie biegu. Trasa uzyskała również atest PZLA. Nowością tegorocznej edycji jest wprowadzenie sędziowskiego punktu na 10 km z limitem 1h:30 min. Ze względów bezpieczeństwa, zawodnicy którzy nie pokonają 10 km trasy w czasie poniżej limitu mają obowiązek opuścić trasę biegu i wsiąść do pojazdu technicznego na końcu peletonu. Pojazd przetransportuje zawodnika do strefy mety.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments