Komisariat VI Policji w Lublinie ma nową siedzibę przy ul. Gospodarczej 1b. Inwestycja kosztowała 19 mln zł.

Komisariat VI Policji w Lublinie od 19 lat mieścił się przy ul. Gospodarczej 2 w budynku mieszkalnym, użytkowanym na podstawie umowy najmu. Dla pracujących tam ponad 60 funkcjonariuszy oraz odwiedzających komisariat interesantów warunki lokalowe były bardzo trudne. Małe i ciasne pomieszczenia nie dawały żadnego komfortu pracy.

Policjanci od lat starali się o budowę nowej siedziby. Pod koniec 2016 roku miasto przekazało działkę, na której miał stanąć komisariat. Budowa ruszyła w 2017 roku. Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem oszacowano na ponad 19 mln zł.

Oddawany dziś do użytku obiekt to przestronny nowoczesny dwupiętrowy budynek, który składa się z części administracyjno-biurowej oraz garażowej. W budynku mieści się m.in. pomieszczenie dla osób zatrzymanych, służby dyżurnej oraz dla policjantów z zapleczem sanitarnym oraz socjalnym, wyposażona siłownia, magazyn dowodów rzeczowych z wentylatorami, wyposażona w system audio-video sala narad.

Cały obiekt jest wyposażony w monitoring. Na budynku zamontowano także instalację solarną. Stworzono także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Oddawane do użytku pomieszczenia są umeblowane, zainstalowano także nowy sprzęt biurowy oraz komputerowy. W nowym komisariacie będzie pracować łącznie 65 funkcjonariuszy i 3 pracowników cywilnych.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments