Nowe przestrzenie młodzieżowe w Lublinie

0
171

W dzielnicach Felin oraz Rury powstaną dwie nowe przestrzenie młodzieżowe. Miejsca wzorowane na „Hej!”, działającym przy ul. Peowiaków 11, poprowadzą organizacje pozarządowe, które zwyciężyły w konkursie ogłoszonym przez miasto. Nowe przestrzenie dla młodych mogą zostać otwarte jeszcze przed wakacjami.

– Dyskusje z mieszkańcami i mieszkankami w ramach „Planu dla Dzielnic” wyraźnie pokazały nam, jak istotne jest funkcjonowanie otwartych przestrzeni młodzieżowych w lubelskich dzielnicach. W związku z dużym zainteresowaniem i wysokim poziomem złożonych ofert, wystąpiłem do Rady Miasta o zwiększenie puli środków na ten cel. Mam nadzieję, że po najbliższej sesji będziemy mogli przedstawić młodym mieszkańcom i mieszkankom sieć przyjaznych miejsc w kolejnych dzielnicach – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Przestrzeń młodzieżowa w dzielnicy Rury powstanie na ul. Jana Sawy 5 i poprowadzi ją Fundacja 5Medium, natomiast w dzielnicy Felin na ul. Królowej Bony 8, a opiekować się nią będzie Stowarzyszenie Kulturalny Felin.

W konkursie dla organizacji pozarządowych na prowadzenie przestrzeni młodzieżowych w lubelskich dzielnicach wpłynęło 11 ofert. Po ocenie komisji konkursowej oraz wizji lokalnej w każdym zaproponowanym miejscu, Prezydent Miasta Lublin postanowił o ogłoszeniu pierwszych dwóch przestrzeni młodzieżowych oraz ponowieniu konkursu. Jednocześnie wystąpił do Rady Miasta Lublin o zwiększenie puli środków w konkursie.

Konkurs jest realizacją zapisów aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Miasto zobowiązało się do stworzenia otwartych dla młodzieży przestrzeni, w których można realizować swoje pasje i zainteresowania lub też spotkać się z przyjaciółmi czy w spokoju odrobić lekcje. Pierwszą tego typu przestrzenią jest „Hej!” na ul. Peowiaków 11, którą otworzono we współpracy z IKEA w ramach działania „Przestrzeń Młodych” („Youth Space”) w inicjatywie bilateralnej „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, która korzysta z dofinansowania pochodzącego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, za pośrednictwem Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Wyniki konkursu oraz ogłoszenie o ponowionym konkursie dostępne są na BIP Urzędu Miasta Lublin. Termin składania ofert w postępowaniu to 31 maja.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments