Nowy sens. Premierowy utwór Jana Kondraka

0
543

O wolności, sensie życia i nadziei śpiewa wokalista Jan Kondrak w utworze „Nowy sens”, którego premiera odbyła się 10 kwietnia.

„Nowy sens” to utwór, który powstał podczas trwającej epidemii koroanwirusa. Mimo tego, że teraz odbywamy społeczną kwarantannę i jesteśmy zamknięci w swoich domach, kiedyś przyjdzie kres epidemii i doświadczymy nowego sensu życia. Docenimy wartości, których wcześniej nie docenialiśmy.

– Utwór jest reakcją obronną mojego organizmu na to, co się stało i dzieje. Od strony muzycznej inspiracją była znana mi kompozycja Marka Tarnowskiego. Formę miałem więc z zewnątrz, a treść przyniosło życie. Wpasowałem treść do formy. Był plan, że zaśpiewa to grupa celebrytów z TVP, ale nie dali rady. W końcu zaśpiewałem sam w domu i wysłałem do kompozytora – wyjaśnia wokalista Jan Kondrak. – On wykonał całą produkcję. Obraz zmontował archiwista i kronikarz LFB, Tadeusz Gidziński z Krakowa. Rzecz dedykowana jest wszystkim cierpiącym dla poprawy nastroju – podkreśla.

Jan Kondrak to muzyk Lubelskiej Federacji Bardów. W 2004 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. W swoim dorobku artystycznym ma między innymi cztery pozycje fonograficzne z własnymi tekstami: Wyzwanie, Tym, co pod wiatr, Romanse ballady, Kto, co, cztery z tekstami Edwarda Stachury oraz Kolędy przy gitarze.

Wywiad z Janem Kondrakiem możecie przeczytać tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments