Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował, że od soboty (15 maja) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Niektóre autobusy i trolejbusy będą jeździć częściej.

Od soboty zwiększona zostanie częstotliwości kursowania linii nr: 17, 26, 31, 57 i 150 do 15 minut w dzień powszedni w godzinach od 6:30 do 17:00. Dotychczas linie te kursowały co 20 minut. Przydzielona zostanie też większa liczba pojazdów przegubowych do obsługi głównych linii trolejbusowych.

W soboty i dni świąteczne wydłużone zostaną wybrane kursy linii nr 15 do Dąbrowy i skierowanie do obsługi pojazdów przegubowych.

Zawieszone zostanie jednak kursowanie linii nr 24 w soboty i dni świąteczne (na wniosek Wójta Gminy Niemce), a także zmniejszona będzie liczba kursów linii nr 17 do i z Głuszczyzny we wszystkie dni tygodnia (na wniosek Wójta Gminy Głusk). Zmodyfikowane będą również godziny kursowania linii nr 52 w sobotę (w uzgodnieniu z Wójtem Gminy Wólka).

Dodatkowo zmianie ulegają także limity pasażerów w pojazdach. Od 15 maja dopuszczalna liczba osób w pojeździe to 50 procent wszystkich miejsc siedzących i stojących w pojeździe, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać niezajęta. Stosowne oznaczenia w pojazdach, dotyczące dopuszczalnej liczby pasażerów w konkretnym pojeździe, zostaną zmodyfikowane.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments