Od 1 czerwca w centrum miasta zmieni się stała organizacja ruchu. Nowe zasady obejmą teren deptaka oraz Starego Miasta. W czerwcowe weekendy nie pojedziemy też ul. Królewską.

– Mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych poruszających się deptakiem oraz uliczkami Starego Miasta, wdrażamy zmiany w ścisłym centrum miasta. Skracamy obowiązujące obecnie godziny wjazdu oraz udostępniamy dodatkowe miejsca postojowe – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Ograniczenia dla dostawców

Z początkiem czerwca wjazd dostawców na teren deptaka będzie możliwy w godzinach od północy do 7.00 rano. Dodatkowo, na ulicach przyległych do ul. Krakowskie Przedmieście (na długości deptaka), wyznaczono kolejne miejsca parkingowe na pozostawienie pojazdu i kontynuowanie dostawy w sposób niezmotoryzowany w ciągu dnia, czyli od godziny 7.00 do północy. Ich liczba wzrośnie z 3 do 12. Do istniejących miejsc na ulicach: Świętoduskiej, Wróblewskiego i Staszica doprojektowano kolejnych 5, a nowe miejsca wskazano na ul. Kapucyńskiej, Gilasa oraz Koziej przy pl. Łokietka – tam powstaną 4 miejsca. Dodatkowo zabezpieczony zostanie przejazd z deptaka na ul. Królewską przez istniejące przejście dla pieszych prowadzące do Bramy Krakowskiej, poprzez postawienie tam słupków blokujących.

Druga zmiana to ograniczenie czasu, w którym pojazdy zaopatrzenia będą mogły wjechać na teren Starego Miasta – w miejsce dotychczasowej godz. 11.00, wprowadzono godz. 10.00. Tym samym dostawy będą się odbywały w przedziale czasowym 6.00-10.00.

Zmiany na placu Łokietka

Zmiany obejmą również pl. Łokietka. W celu wyeliminowania parkowania tam taksówek, szczególnie w godzinach nocnych, pod istniejącym znakiem „zakaz ruchu” zostanie umieszczona treść m.in. dopuszczająca wjazd pojazdów taxi jedynie do wyznaczonego tam postoju. Tym samym zakazem wjazdu objęta zostanie pozostała część pl. Łokietka. Takie rozwiązanie uzupełni obowiązujące oznakowanie i wpłynie na uporządkowanie ruchu na tym fragmencie placu, zapewniając zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i poprawę estetyki tej części miasta.

Nie pojedziemy Królewską

Dodatkowo, w związku z występującymi problemami z przejazdem w okolicach przejść dla pieszych przed Bramą Krakowską oraz w okolicy ul. Bajkowskiego, testowo w czerwcowe weekendy zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale zamknięta będzie ul. Królewska, z ul. Bajkowskiego kierowcy pojadą w lewo w ul. Lubartowską. Dojazd do posesji będzie odbywał się od ul. Wyszyńskiego. Zamkniętym odcinkiem ul. Królewskiej przejadą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej i taxi. Taka organizacja będzie obowiązywała każdorazowo od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do końca dnia. Wyjątek stanowi pierwszy weekend czerwca, kiedy na okoliczność Nocy Kultury i Biegu Solidarności zaprojektowano inne rozwiązanie. W sobotę (3 czerwca) ul. Królewska zostanie wyłączona całkowicie dla ruchu pojazdów. Zamknięcie ul. Królewskiej nastąpi od godz. 16.00 i potrwa do niedzieli (4 czerwca) do godzin nocnych. Po zakończeniu Nocy Kultury (4 czerwca) do ruchu wrócą pojazdy komunikacji miejskiej i taxi, a także dojazd do posesji. Pozostałe pojazdy przejadą ul. Królewską w poniedziałek (5 czerwca).

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Uber Bolt
Uber Bolt
1 rok temu

Ciekawe z tymi taksówkami, strażników to nie interesuje i wala mandaty po kolei jak leci, a informacji ze do placu taxi mozemy dojechac nadal nie ma, zwykla maszynka do robienia kasy, zamiast ustawic sie przy skrzyzowaniu z bajkowskiego i nie wpuszczac, to oni stoja dalej wgłąb i sypią mandatami. Śmiechu warte.