We wtorek (29 listopada) w Dużej Kieszeni Centrum Spotkania Kultur po raz ostatni w tym roku będziemy mogli zobaczyć spektakl “Opera Kartoflana”, który przygotowali artyści z Teatroterapii Lubelskiej. Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Sens „Opery Kartoflanej” opiera się na pozornie sprzecznej logice hiphopowych tekstów piosenek o włączającym wyłączaniu ludzi, którzy z racji niespełnionej normy dostali się w tryby złożonej maszyny pomocy społecznej i opieki. Jednostkowe doświadczenie rzeczywistości politycznej, społecznej i edukacyjnej, ustanowiło formę spektaklu i jego wyraz. Zapisane w ciele aktora strategie i decyzje dotyczące norm i ich ekspresji, przekazują teraźniejszy i obecny (HIP) oraz sposób poruszania się (HOP) w krytycznej refleksji nad współczesnością.

Aktorzy Teatru Ludzi Niepełnosprawnych nie stosują ideologicznej zasłony dla nierozwiązanych problemów i nie szukają okazji do podtrzymania istniejących hierarchii. O(d)grywają wykluczanie wykluczonych.

Za pomysł spektaklu, choreografię i reżyserię odpowiada Maria Pietrusza-Budzyńska, przy współpracy Joli Grabowskiej i Leszka Tesa. Teksty piosenek stworzyła Danka Mikusz, a kompozycję muzyki, przygotowanie wokalne, reżyseria dźwięku i realizację Piotr Kiliański.

Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki. Są one do pobrania w kasie CSK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments