Przed nami ostatni grudniowy weekend. Wielu z nas cieszy się z dodatkowych dni wolnych po świętach, dlatego warto ten czas spędzić atrakcyjnie. Sprawdźcie nasze cotygodniowe zestawienie weekendowych imprez.

Jubileusz Zespołu Kairos

Męski Zespół Wokalny Kairos obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w sobotę, 28 grudnia w bazylice oo. Dominikanów odbędzie się ich koncert. Jubileusz Kairos uświetni występ solistów: Magdaleny Schabowskiej-Krawczyk (sopran) i Marka Chmiela (baryton). Na scenie wystąpi też Chór Chłopięcy Słowiki Lubelskie. Koncert poprowadzi Borys Somerschaf. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.

Muzyczne Patataj

W niedzielę, 29 grudnia, w bazylice oo. Dominikanów w Lublinie po raz kolejny dzieci, młodzież i rodzice wezmą udział w Muzycznym Patataj. Start wydarzenia o godzinie 10.30. Muzyczne Patataj to rodzinne, międzypokoleniowe kolędowanie. Podczas koncertu zaprezentują się dzieci oraz chór akademicki Politechniki Lubelskiej, Zespół Ludowy, Kwartet instrumentalny, Przedszkole Dobry Start oraz wszystkie zgromadzone dzieci i rodziny, które wspólnie z zawodowymi zespołami wykonają najpiękniejsze polskie kolędy.

Lubelska Masa Krytyczna

W najbliższy piątek, 27 grudnia, w ramach świątecznej Lubelskiej Masy Krytycznej z placu Litewskiego o godz. 18 wyruszą rowerzyści. Przejazd zorganizowany zostanie pod hasłem: After x-mas fat burning i będzie to ostatni przejazd ulicami Lublina w tym roku.

Variete

W najbliższy weekend mamy okazję pójść na spektakle pełne podniebnych akrobacji i pokazów sztukmistrzów, które odbędą się w Centrum Kultury. Variete to około dziewięćdziesięciominutowy spektakl, podczas którego prezentowany jest prawdziwie różnorodny wachlarz talentów. Zobaczymy między innymi żonglerzy, akrobatów, muzyków i iluzjonistów. Spektaklowi zawsze towarzyszy teatralno-kabaretowa oprawa. Spektakle odbędą się w sobotę, 28 grudnia, o godzinie 17.30 i 20, w niedzielę , 29 grudnia, o godzinie 17:30 i 20.

NEONart

NEONart to unikalny w skali Polski i zapewne świata projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 27 grudnia, w Centrum Spotkania Kultur, gdzie rozbłyśnie 13 neonów. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 19. Wstęp jest bezpłatny.

Emmanuel. Pieśni o Narodzeniu

W piątek, 27 grudnia, o godz. 19.30 w bazylice oo. Dominikanów odbędzie się koncert Gospel Rain. W programie koncertu pojawią się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w niezwykłych i pięknych odsłonach. Chórowi towarzyszyć będzie znakomite grono instrumentalistów w składzie: Jakub Piotrowski (piano), Filip Sykut (gitara), Wojciech Świerczyna (gitary), Kacper Popek (perkusja), Piotr Pawęska (bass), Mikołaj Giszczak (obój).

Golec uOrkiestra – Kolędy i Pastorałki

W sobotę, 28 grudnia, W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert jednego z najbardziej znanych polskich zespołów prosto z gór. Kolędy i pastorałki usłyszymy w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra.  Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Festiwal Bożego Narodzenia

W ramach Lubelskiego Festiwalu Bożego Narodzenia w sobotę, 28 grudnia, i niedzielę, 29 grudnia, odbędą się projekcje filmowe. Pierwszego dnia o godz. 11 obejrzymy „Magiczne Święta Kacpra i Emmy” a o godz. 15 „Dzień czekolady”. W niedzielę o godz. 11 odbędzie się seans „Zimowe przygody Jill i Joy”, a o godz. 15 „Misja Yeti”.

Teatr Andersena

W sobotę i niedzielę (28 i 29 grudnia) w Teatrze im. H. Ch. Andersena odbędzie się spektakl „Lekcje Niegrzeczności. Spektakl powstał na podstawie książki Marcina Wichy „Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności” opowiada historię Strusi – najgrzeczniejszej uczennicy w całej szkole.

Kino ABC i Dzielnicowy Klub Filmowy

W piątek, 27 grudnia, o godz. 17.30 Dzielnicowy Dom Kultury SM “Czechów” zaprasza na seans „Van Gogh. U bram wieczności. Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża  do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy.

W sobotę, 28 grudnia, o godz. 15.30 obejrzymy polski film „Boże ciało”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

O godz. 17 zostanie wyemitowany film „Proceder”. to poruszająca historia rapera Tomasza Chady –  chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments