Od piątku (26 sierpnia) do niedzieli (28 sierpnia) w Lublinie czeka na Was wiele atrakcji. Będzie to również ostatni weekend wakacyjny przed rozpoczęciem roku szkolnego. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Pokazy fontann na placu Litewskim

W ten weekend będziemy mogli zobaczyć pokazy na fontannie multimedialnej na placu Litewskim w piątek (26 sierpnia) i w sobotę (27 sierpnia). Początek o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Harmonogram

Piątek (26 sierpnia) – Symfonia Nauki, Unia Narodów

Sobota (27 sierpnia) – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego, Sen o Mieście

Historie Ciała. Karolina Futyma

W Galerii Wystaw Czasowych na pierwszych piętrze CSK można zwiedzić wystawę pt. „Historie Ciała”. Przygotowała ją artystka Karolina Futyma. Wystawa otwarta jest w piątek (26 sierpnia) i niedzielę (28 sierpnia) od godziny 12:00 do 18:00. W sobotę budynek CSK jest niedostępny dla zwiedzających.

Karolina Futyma w swoich pracach ukazuje relacje pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem człowieka definiując to, co niewidoczne i pozawerbalne. Eksperymentując z kolorem i fakturą poszukuje stanu pomiędzy sztuką figuratywną a abstrakcją, dążąc jednocześnie do zachowania równowagi między ideą i jej wizualną reprezentacją.

Bilety można nabyć w cenie: normalny – 5 zł i ulgowy – 3 zł. Są one dostępne w kasie CSK i na stronie internetowej instytucji. W niedzielę wystawę można zwiedzić bezpłatnie.

Kino Perła

To już ostatni weekend, podczas którego możecie zobaczyć filmy w plenerowym Kinie Perła. Seanse rozpoczynają się o godzinie 21:00. Wstęp jest wolny.

Repertuar

Piątek (26 sierpnia) – Córka, reż: Maggie Gyllenhaal, cykl: Make love, not war

Sobota (27 sierpnia) – Lokatorka, reż: Michał Otłowski, cykl: A to Polska właśnie

Niedziela (28 sierpnia) – Najgorszy człowiek na świecie, reż: Joachim Trier, cykl: Świat się śmieje

Turniej siatkarski

W piątek (26 sierpnia) i w sobotę (27 sierpnia) w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli będziemy mogli obejrzeć 4 mecze siatkarskie w ramach ogólnopolskiego turnieju o puchar prezydenta Lublina. Początek wydarzenia o godzinie 17:00.

Bilety możecie nabyć na stronie Eventim.pl w cenie 20 zł za jeden dzień meczowy.

Program

Piątek (26 sierpnia)

Godz. 17:00 – BBTS Bielsko-Biała kontra Cerrad Enea Czarni Radom

Godz. 19:00 – LUK Lublin kontra KPS Siedlce

Sobota (27 sierpnia)

Godz. 11:00 – Mecz o trzecie miejsce

Godz. 13:00 – Finał

Zlot Foodtrucków

Od piątku (26 sierpnia) do niedzieli (28 sierpnia) możecie wziąć udział w Zlocie Foodtrucków przed Atrium Felicity. Restauracje na kółkach znajdziecie na parkingu przed centrum handlowym. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

W imprezie możecie wziąć udział w piątek (26 sierpnia) od godziny 12:00 do 22:00, a także w sobotę (27 sierpnia) i w niedzielę (28 sierpnia) od godziny 12:00 do 20:00.

Chonabibe Festival

W piątek (26 sierpnia) i w sobotę (27 sierpnia) Zalew Zemborzycki po raz kolejny przejmą najlepsi polscy raperzy. Tegoroczna edycja Chonabibe Festivalu po raz drugi w historii odbędzie się w Lublinie.

Na scenie wystąpi Pezet, Mrozu, Kukon, Smolasty, Paulina Przybysz, Szczyl, a także Miętha. Nie zabraknie oczywiście występu organizatorów tego wydarzenia, czyli lubelskiej grupy Chonabibe.

Na festiwal możecie nabyć karnety na dwa dni imprezy. Za karnet zapłacicie 269 zł, a za bilet jednodniowy – 149 zł. W dniu festiwalu bilet jednodniowy kosztuje 199 zł. Bilety i karnety możecie nabyć na stronie goingapp.pl.

Konkurs taneczny

W sobotę (27 sierpnia) Lubelski Teatr Tańca zaprasza na konkurs taneczny Street Dance Poka Styl. Konkurs będzie przeprowadzony bez podziału na kategorie wiekowe z uwzględnieniem czterech kategorii odnoszących się do stylu: Hip hop 1 vs 1, Popping 1 vs 1, Waacking 1 vs 1 oraz Poka Styl 1 vs 1.

We wszystkich kategoriach w eliminacjach (1-minutowe prezentacje indywidualne do muzyki DJ-a) zostanie wyłoniona top 16, która zmierzy się w bitwach 1 vs 1 w systemie pucharowym.

Początek wydarzenia o godzinie 10:00. Miejsce – Muszla w Ogrodzie Saskim. Wstęp jest wolny.

Charytatywny piknik

Od piątku (26 sierpnia) do niedzieli (28 sierpnia) na działce w centrum Lublina przy ul. Okólnej zostanie zorganizowana impreza na zakończenie wakacji. Ostatniego dnia atrakcje zaplanowano nad Zalewem Zemborzyckim. W imprezie można wziąć udział od 10:00 do 17:00 w piątek i sobotę, jak i od godziny 10:00 do 18:00 w niedzielę.

Na terenie imprezy znajdziecie stanowiska VR , nauczyciele się udzielać pierwszej pomocy, a także zobaczycie pokaz iluzjonisty z Mam Talent Michała Zaorskiego, występy taneczne i usłyszycie muzykę na żywo.

Na najmłodszych czekają animacje: sensoplastyka, malowanie twarzy, gry i zabawy, a także integracyjny plac zabaw dostosowany do wszystkich uczestników eventu.

Nie zabraknie również gości specjalnych wśród których będzie Łukasz Szeliga, Łukasz Krasoń i Krzysztof Cegielski.

Piknik pielgrzymkowy

W sobotę (27 sierpnia) wierni z Lublina spotkają się na Pikniku Pielgrzymkowym organizowanym z okazji pożegnania lata. Impreza zorganizowana zostanie na Czechowie na błoniach przy ul. Szpinalskiego, obok Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie. Początek o godzinie 12:00.

Na lubelskim Czechowie czeka nas pożegnanie lata z zespołem „małe TGD”. Koncert zaplanowano na godzinę 14:00. To jednak nie jedyna okazja tej imprezy, bo będą też pokazy służb mundurowych, dmuchańce gry i zabawy dla dzieci oraz Apel Jasnogórski.

Na godzinę 17:00 zaplanowano koncert zespołów pielgrzymkowych. Gościem specjalnym pikniku będzie Tomek Kamiński. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Weekend z archeologią

W sobotę (27 sierpnia) i w niedzielę (28 sierpnia) w Muzeum Narodowym i na Błoniach przed Zamkiem zorganizowana będzie kolejna edycja Weekendu z Archeologią. Po raz drugi, za sprawą rekonstrukcji historycznych, inscenizacji, warsztatów i pokazów, poznacie średniowieczne i renesansowe zwyczaje rycerzy.

Na dziedzińcu zamkowym znajdziecie stanowiska rzemieślnicze, edukacyjne i interaktywne. Będzie warsztat tkaczki zajmującej się wyrobem pasów, frędzli i taśm do obszywania ubrań i tkanin, średniowiecza mennica i pokaz bicia monet.

W zamkowych murach ponownie zagości kaligrafia – nauka pisania metodami i przyborami historycznymi. Miłośnicy militariów będą mieli okazję posłuchać o historii artylerii – zaprezentowane zostaną działa z XV i XVII wieku oraz ręczną broń czarnoprochową. Nie zabraknie stanowiska kata, a w nim narzędzi tortur, takich jak dyby, pień katowski i bicze do kary chłosty.

Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ

Niedziela z lnem

W niedzielę (28 sierpnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej zorganizowane zostanie wydarzenie, na którym poznacie proces żniw lnianych. Niedziela z lnem rozpocznie się o godzinie 11:00.

Dodatkowo będzie również druk płócien za pomocą drewnianych matryc (stodoła z Korytkowa Dużego) i bielenie płótna (zagroda z Korytkowa Dużego).

Bilety możecie nabyć w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) w kasie muzeum, w biletomacie przed wejściem do skansenu oraz on-line.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments