Nasze województwo słynie z pełnych atrakcji miejsc, gdzie można wybrać się z najmłodszymi. Wybraliśmy dla Was takie, gdzie możecie się wybrać na jednodniową wycieczkę.

Zoo w Zamościu

Na jednodniową wycieczkę warto się wybrać do Zoo w Zamościu. Jest ono czynne codziennie od godziny 9 do 18, również w niedziele i święta. Ze względu na epidemię wyłączona z użytku pozostaje motylarnia i minizoo. Zwiedzający są zobowiązani do noszenia maseczek.

W zoo znajdziecie bardzo wiele gatunków małp, żyrafy, pająki, ryby, a także kozy, strusie i gepardy. Są też lwy, słonie i lemury.

Za bilet wstępu do zoo w poniedziałek zapłacicie 24 zł, natomiast za ten od wtorku do niedzieli 28 zł (dorośli) i 24 (dzieci). Za bilet grupy (grupa musi liczyć minimum 15 osób) zapłacicie 24 zł.

Magiczne Ogrody

Zwłaszcza najmłodszych warto zabrać do Magicznych Ogrodów. Są one otwarte codziennie od godziny 10 do 19.

Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym ogrodem tematycznym, stworzonym w oparciu o baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkryjesz bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię Twojego dziecka. Wszystkie atrakcje to wyzwania budujące pewność siebie i poczucie wartości. Całość to przygoda, kontakt z naturą i ciekawie – a przede wszystkim wspólnie – spędzony czas.

Za bilet urodzinowy, dla niepełnosprawnych i dla maluszków (o wzroście do 100 cm) zapłacicie 10 zł. Za karnet rodzinny do 3 osób zapłacicie 171 zł, a za karnet dla rodziny czteroosobowej 229 zł. W Magicznych Ogrodach możecie zrealizować bon turystyczny.

Ścieżka edukacyjna Dinozaury-Krasnobród

W Krasnobrodzie funkcjonuje ścieżka Edukacyjna: Dinozaury- Krasnobród. Położona jest ona w Dolinie św. Rocha. Celem parku jest przybliżenie i zachęcenie do poznania prehistorii. Podróż w czasie rozpoczniecie od samego początku powstania Ziemi, czyli od Prekambru (Archaik i Proterozoik). Następnie przejdziecie do Paleozoiku, a w nim poznacie ‘wielką eksplozję’ kambryjska oraz życie w Ordowiku i Sylurze.

Park dinozaurów czynny jest od poniedziałku do soboty od godziny 11 do 20, a także w niedziele od godziny 13 do 18. Ostatnie wejście możliwe jest najpóźniej godzinę przed zamknięciem, czyli o godzinie 19.

Za bilet normalny zapłacicie 19 zł, a za ulgowy 17 zł. Dzieci do 3 roku życia wstęp mają bezpłatny.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Planując jednodniową wycieczkę warto również wybrać się do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Jest ono otwarte od wtorku do niedzieli od godziny 10 do 16.

Przy pałacu znajduje się również piękny park, po którym także warto pospacerować. Będąc w pałacu warto również zajrzeć do bogato zdobionej kaplicy.

Za bilety do pałacu zapłacicie 28 zł (bilet normalny) i 14 zł (bilet ulgowy). Bezpłatne zwiedzanie jest w każdą środę, jednak dzienna ilość wstępów jest limitowana. Za bilet do galerii sztuki socrealizmu zapłacicie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Za bilet do powozowni zapłacicie 8 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy).

Uzdrowisko Nałęczów

Warto wybrać się na relaks na baseny do Uzdrowiska Nałęczów. Do dyspozycji macie nie tylko baseny, ale i jacuzzi, łóżka bąbelkowe i ławeczki perełkowe (masaż cząsteczkami powietrza dotlenia ciało, poprawia ukrwienie i rozluźnia), a także sauny – suchą i mokrą.

Za bilet normalny zapłacicie 11 zł (do godziny 15) i 15 zł (od godziny 15 do 21). W weekendy i święta za wejście na baseny zapłacicie 20 zł. W nałęczowskim spa również możecie zrealizować bon turystyczny.

Po kąpieli warto również udać się na spacer po Parku Zdrojowym i napić się wody z właściwościami leczniczymi.

Kazimierz Dolny

Dla tych, którzy wolny dzień wolą spędzić aktywnie polecamy wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Warto wybrać się tam na Górę Trzech Krzyży, zwiedzić malownicze wąwozy, a także udać się do centralnego punktu miasta, czyli na rynek otoczony przez zabytkowe kamienice. Na środku stoi studnia, która jest symbolem miasta.

Zagroda Guciów

Z najmłodszymi warto wybrać się do Zagrody Guciów. Jest ona czynna od wtorku do czwartku od godziny 9 do 17 (ostatnie wejście o godzinie 16:30) i od piątku do niedzieli od godziny 9 do 18 (ostatnie wejście o godzinie 17:30).

Muzeum jest czynne od godziny 9 do 17 (ostatnie wejście o godzinie 16:00) od wtorku do niedzieli. Punkt regionalny jest czynny od wtorku do czwartku od godziny 9 do 17 oraz od piątku do niedzieli od godziny 9 do 18.

Za wstęp do zagrody zapłacicie 5 zł (osoby dorosłe), dzieci – wstęp bezpłatny. Za bilet do muzeum musicie zapłacicie 15 zł (bilet normalny) i 12 zł (bilet ulgowy). Za bilet grupowy (min. 20 osób) zapłacicie 10 zł.

Archipelag Roztocze

W tym miejscu walory Roztocza poznacie zupełnie inaczej niż dotychczas, bo angażując i wyostrzając wszystkie zmysły. Empiria to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której nie tylko „dotkniecie” Roztocza, ale będziecie mogli poczuć się jego integralną częścią.

Pobyt w każdej z pięciu kapsuł zmysłu, to niezapomniane i emocjonujące chwile. Piękno matki natury zmaterializuje się przy pomocy najnowszych rozwiązań technologicznych z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR), a to co zazwyczaj nieosiągalne lub trudne do dostrzeżenia – będzie na wyciągnięcie dłoni.

Nieodzownym elementem otaczającej nas przyrody są żywioły, które od wieków ją warunkują i wpływają na jej kształt. Wizyta w Empirii jest niepowtarzalną szansą na spróbowanie swoich sił w kontrolowaniu siły wiatru i deszczu, ujarzmianiu ognia, czy władaniu ukształtowaniem terenu.

Informacje o biletach i rezerwacjach możecie uzyskać pod numerem telefonu: 510 101 710.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments