Od najbliższej soboty (4 lipca) zostają otwarte baseny na Słonecznym Wrotkowie. Kompleks będzie czynny codziennie od godziny 9 do 20.

W weekend otwarcia wszyscy miłośnicy słońca i wody będą mogli wziąć udział w Pool Party. Impreza zostanie poprowadzona przez DJ i konferansjera, który poprowadzi animacje dla najmłodszych, jak i konkursy z nagrodami.

Ceny za korzystanie z basenów pozostają bez zmian. Dzieci do ukończenia 7 roku życia zapłacą 7 zł, młodzież do 18 roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Nowe zasady

Z obiektu nie mogą korzystać osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie będzie wpuszczona na teren obiektu.

Obowiązuje zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce do wejścia czy wyjścia oraz na terenie obiektu, tj. przebieralni, toalet, natrysków, leżaków, terenu rekreacyjnego, czy samych basenów.

Obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia osłony ust i nosa przez użytkowników na terenie kompleksu z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie, jeśli nie można zachować dystansu 2 metrów.

Obowiązuje ścisłe monitorowanie dozwolonego limitu użytkowników obiektu w celu zachowania zasad dystansu społecznego. Liczba osób jednocześnie mogących korzystać z obiektu – 1200.

Przed wejściem na kompleks będzie widniała informacja o maksymalnej liczbie użytkowników – 1200 osób. Maksymalnie w basenie może przebywać 1 osoba na 7 mkw.

Co 1 godzinę pracownicy obsługi obiektu będą dezynfekować newralgiczne punkty/miejsca przy użyciu spryskiwaczy i płynów dezynfekcyjnych (przebieralni, węzłów higieniczno-sanitarnych, podestów przy basenach, urządzeń na placu zabaw).

Przebudowa

Przypominamy, że przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu Słoneczny Wrotków przeszedł największą przebudowę w swojej historii. Niecki wszystkich basenów w kompleksie zostały wymienione na nowe. Dwa z nich mają na stałe podgrzewaną wodę dzięki zamontowanym pompom ciepła. Dodatkowo wszystkie mogą być dogrzewane dzięki specjalnej powłoce, którą  można przykryć wodę w basenach. Powłoka ta chroni baseny przed wszelkimi zanieczyszczeniami, chociażby spadającymi z drzew czy nanoszonymi w czasie silnego wiatru.

Nowe są także wszystkie tzw. nogomyje, przez które należy przejść kierując się do basenów. A drewniane pomosty pomiędzy basenami zostały wyremontowane i odświeżone. Przebudowa objęła także wszystkie instalacje zasilające wodne atrakcje ośrodka w wodę i utrzymujące ją w odpowiedniej czystości. W tym celu na terenie ośrodka powstał nawet specjalny budynek, który stał się technicznym sercem całego kompleksu.

Kompleks składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu  znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments