Lubelskie kościoły już szykują się na pasterkę. Wiele parafii zdecydowało się ją odprawić tradycyjnie o północy, jednak są i te, w których odbędą się one wcześniej.

Archikatedra Lubelska

W Archikatedrze Lubelskiej pasterka będzie odprawiana o północy. Liturgię będzie celebrował ks. arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Metropolita Lubelski przewodniczyć będzie także mszy św. o godz. 10.00. W tej mszy weźmie udział Kapituła Archikatedralna.

Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie

Pasterka u „Dominikanów” będzie odprawiana o północy.

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie

Pasterka tradycyjnie sprawowana będzie o północy w kościele. Po pasterce parafia zaprasza na wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie przy ognisku. Ognisko będzie uzależnione od warunków atmosferycznych.

Parafia Dobrego Pasterza w Lublinie

Pasterka w tym roku będzie odprawiona o godzinie 22.00. Pół godziny przed pasterką o 21.30 będzie zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus. Ofiary zbierane na tacę podczas pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

Parafia pw. św. Józefa w Lublinie

W tej parafii pasterka zostanie odprawiona również o godzinie 00:00.

Parafia pw. Przemienia Pańskiego

Msza święta w wigilię będzie odprawiana o godz. 22:00. Parafia zaprasza na nią szczególnie dzieci (pasterka dla dzieci). O północy odprawiona zostanie tradycyjna pasterka.

Parafia św. Rodziny w Lublinie

Pasterka zostanie odprawiona o godzinie 24.00. Ofiary z tej mszy zbierane na tace zostaną przeznaczone na „Fundusz Obrony Życia”. Po Pasterce w kościele będzie dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

Parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie (Salezjanie)

Pasterka odprawiona zostanie o godz. 24.00. Składka podczas pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych.

Kościół Rektoralny pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie

Pasterka będzie o godzinie 24.00.

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments