Pierwszy Europejski Szczyt Młodzieży Przeciwko Plotkom

0
57

Młodzi ludzie z 16 europejskich miast i 7 krajów spotkają się w Lublinie na Pierwszym Europejskim Szczycie Młodzieży Przeciwko Plotkom. Podczas trzech dni warsztatów i dyskusji, od 6 do 8 października, wymienią doświadczenia w zakresie działań wspierających rozwój osobisty i zapobiegających dyskryminacji. Internetowa rekrutacja uczestników trwa do 4 października.

– W najbliższych dniach przedstawiciele Włoch, Szwecji, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Ukrainy i Polski wypracują wspólne strategie i hasło, promujące międzykulturowość, różnorodność, równość i przeciwdziałanie dyskryminacji we wszystkich Miastach Międzykulturowych Europy. Lublin jest jedynym polskim miastem uczestniczącym w tym projekcie. To budujące, że właśnie tutaj, w Europejskiej Stolicy Młodzieży powstanie pierwsza europejska sieć młodzieży przeciwdziałającej plotkom – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Europejski Szczyt Młodzieży Przeciwko Plotkom adresowany jest do pełnoletnich osób do 24. roku życia, mówiących biegle w języku angielskim. Uczestnicy dyskutować będą o strategii przeciwdziałania plotkom i budowaniu nowych narracji, opartych na wzmocnieniu pewności siebie poprzez autorefleksję i rozwój osobisty. Jednym z efektów europejskiego Szczytu w Lublinie ma być pierwszy Manifest młodych przeciw plotkom, promujący miasta międzykulturowe, więc także tolerancyjne dla różnorodnych ludzi i społeczności.

Aby wziąć udział w spotkaniu z rówieśnikami z innych europejskich miast, wystarczy wypełnić ankietę rekrutacyjną na stronie internetowej lublin.eu, odpowiadając na pytania dotyczące m.in. poziomu znajomości języka angielskiego, doświadczenia w dziedzinie komunikacji i międzykulturowości czy potrzeb z zakresu zapewnienia dostępności w obszarach mobilności, słuchu, wzroku, stymulacji neurologicznej czy zrozumienia. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły dotyczące wydarzenia uczestnicy otrzymają drogą mailową po zakwalifikowaniu się do projektu. Miejscem wydarzenia jest Hotel Arche w Lublinie.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments