Bieg dla Wiktorii, maraton zumby i festyn – to wszystko będzie składać się na charytatywne wydarzenie nad Zalewem Zemborzyckim dla dziewczynki, której grozi amputacja nogi. Początek imprezy 14 lipca o godzinie 10.

Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Wiktorii. W biegu macie możliwość wzięcia udziału na trzech różnych dystansach:

* 12 kilometrów – to bieg dookoła Zalewu Zemborzyckiego. Cena biletu wynosi 40 złotych w przedsprzedaży i 50 złotych na miejscu wydarzenia.

* 5 kilometrów – za ten bieg cena biletów wynosi również 40 złotych w przedsprzedaży i 50 złotych na miejscu wydarzenia.

* 600 metrów (bieg dziecięcy) – cena biletów w przedsprzedaży wynosi 20 złotych, w dniu imprezy 30 złotych.

Wiktoria Dyś jest dwuletnią dziewczynką cierpiącą na bardzo poważną i rzadką chorobę, która nie posiada polskiej nazwy – Femoral Facial Symdrome. W dwudziestym szóstym tygodniu ciąży jej mamy, okazało się, że Wiktoria posiada złamaną kość udową i liczne inne złamania, które dały podejrzenia odnośnie łamliwości jej kości. Po wyjściu ze szpitala czekały na nią gipsy, prostowanie nóżek i mozolna, bolesna rehabilitacja, która pozwoliła przywrócić stópkę do właściwej pozycji. Teraz grozi jej całkowita amputacja nogi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments