W najbliższy wtorek, 20 listopada, o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystąpi zespół „Pod Budą”. Z okazji swojego wyjątkowego jubileuszu zaprezentują nam swoją twórczość.

Podczas koncertu zorganizowanego z okazji 40-lecia zespołu „Pod Budą” na scenie usłyszymy niezwykłe połączenie dwóch muzycznych projektów. Jednym z nich będzie koncert zespołu, drugim występ Zespołu Andrzeja i Mai Sikorowskich.

Muzycy z „Pod Budą” do tej pory dali już kilka tysięcy wspólnych koncertów w kraju i za granicą, nagrali wiele płyt, również tych złotych i platynowych. Działają na polskiej scenie muzycznej już od 1977 roku, kiedy zostali wyłonieni z krakowskiego kabaretu studenckiego. Na ich muzyczny charakter składają się teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego w połączeniu z kompozycjami Jana Hnatowicza.

Drugi projekt prezentowany na scenie Centrum Spotkania Kultur to Zespół Andrzeja i Mai Sikorowskich, czyli piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wieloletniego lidera zespołu Pod Budą w duecie z jego córką, Mają Sikorowską. Ich występ wspierać będą jeden z najlepszych polskich gitarzystów Jacek Królik oraz Gertruda Szymańska i Tomasz Kupiec.

W dorobku duetu są już trzy płyty: „Kraków, Saloniki”, „Sprawa rodzinna” i „Okno na Planty”. Teraz przeprowadzą oni widzów przez świat największych przebojów zawartych na krążkach oraz pisanych dla zespołu „Pod Budą”.

Bilety kosztują od 80 do 150 zł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o