W najbliższy wtorek, 20 listopada, o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystąpi zespół „Pod Budą”. Z okazji swojego wyjątkowego jubileuszu zaprezentują nam swoją twórczość.

Podczas koncertu zorganizowanego z okazji 40-lecia zespołu „Pod Budą” na scenie usłyszymy niezwykłe połączenie dwóch muzycznych projektów. Jednym z nich będzie koncert zespołu, drugim występ Zespołu Andrzeja i Mai Sikorowskich.

Muzycy z „Pod Budą” do tej pory dali już kilka tysięcy wspólnych koncertów w kraju i za granicą, nagrali wiele płyt, również tych złotych i platynowych. Działają na polskiej scenie muzycznej już od 1977 roku, kiedy zostali wyłonieni z krakowskiego kabaretu studenckiego. Na ich muzyczny charakter składają się teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego w połączeniu z kompozycjami Jana Hnatowicza.

Drugi projekt prezentowany na scenie Centrum Spotkania Kultur to Zespół Andrzeja i Mai Sikorowskich, czyli piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wieloletniego lidera zespołu Pod Budą w duecie z jego córką, Mają Sikorowską. Ich występ wspierać będą jeden z najlepszych polskich gitarzystów Jacek Królik oraz Gertruda Szymańska i Tomasz Kupiec.

W dorobku duetu są już trzy płyty: „Kraków, Saloniki”, „Sprawa rodzinna” i „Okno na Planty”. Teraz przeprowadzą oni widzów przez świat największych przebojów zawartych na krążkach oraz pisanych dla zespołu „Pod Budą”.

Bilety kosztują od 80 do 150 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments