Podłogi Świata to lubelska firma, która powstała w 2005 roku. To tu osoby, które urządzają lub remontują mieszkanie czy dom, znajdą najlepszej jakości podłogi w dobrej cenie.

Sklep „Podłogi Świata” znajdziecie przy ul. Rusałka 6 w Lublinie. W wyborze najlepszej podłogi doradzą wam Katarzyna i Paweł Płochoccy.

– Na początku firmą zarządzali rodzice. Obecnie sami z mężem prowadzimy biznes. Cieszymy się, że jest rodzinna firma zakorzeniona w Lublinie – mówi Katarzyna Płochocka, współwłaścicielka salonu.

„Podłogi Świata” to firma dobrze znana tym, którzy kiedykolwiek urządzali lub remontowali swoje mieszkanie lub dom. – Trendy bardzo się zmieniły za sprawą zmiany naszego stylu życia. Ludzie żyją coraz szybciej i wybierają wygodę – podkreśla pani Katarzyna. Królujące przez wiele lat drewno przestało już być jednym z najczęściej wybieranych materiałów. – Niestety wymaga ono renowacji, olejowania i używania odpowiednich płynów, które go nie uszkodzą – wyjaśnia.

Najnowsze trendy

Obecnie najmodniejsze są podłogi winylowe. – Nasi klienci przychodzą i sami pytają właśnie o ten rodzaj podłóg myśląc, że jest to nowość. Jednak w „Podłogach Świata” winyl jest dostępny już prawie 8 lat – uśmiecha się nasza ekspertka. I dodaje, że nowe trendy stawiają przede wszystkim na wygodę użytkowników.

Podłoga winylowa ma wszechstronne zastosowanie dzięki swojej trwałości. Bez problemu możemy utrzymać ją w czystości. Przy zastosowaniu odpowiedniego wykończenia powierzchnia podłogi staje się bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia oraz wypłowienia.

– Winyl jest dobrą alternatywą dzięki łatwiejszej pielęgnacji. Dodatkowo montaż jest mniej skomplikowany – doradza Paweł Płochocki, współwłaściciel firmy. – Dzięki wytrzymałości winylu spokojnie możemy wyłożyć nim nawet łazienkę i kuchnię.

Cicha i odporna

Podłogę o takiej strukturze możemy też wybrać w różnych wzorach. Dostępne są dekory drewniane, kamienne, jak i ceramiczne. – Myśląc o kamieniu na podłodze nie musimy martwić się, że będzie on zimny. To przyjemna winylowa podłoga, która w świetny sposób imituje kamień, czy drewno – dodaje pan Paweł.

Podłoga jest odporna na ścieranie i łatwa w pielęgnacji, ale to nie jedyne jej zalety. Tego typu materiał również nadaje się świetnie w przypadku połączenia z ogrzewaniem podłogowym.

– Coraz więcej naszych klientów stawia właśnie na ogrzewanie podłogowe. Pytają więc o to, który materiał będzie najlepiej współgrał z wyższymi temperaturami – wyjaśnia pani Katarzyna.

– Tego typu podłoga jak najbardziej pasuje do ogrzewania podłogowego. Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Nie ma w niej też sztucznych składników, które mogą na nas źle wpływać – dodaje pan Paweł.

Dzięki odpowiedniej strukturze podłoga winylowa jest również cicha. – Doceniają to przede wszystkim właściciele czworonogów oraz panie, które chodzą po takiej podłodze w szpilkach. Specjalnie wyłożyliśmy fragment podłogi winylowej w naszym salonie, żeby każdy mógł przejść się i zobaczyć jaka jest różnica – zachęca właścicielka.

Dobra jakość

Dużym zainteresowaniem wśród osób wykańczających mieszkanie cieszą się ściany korkowe w różnych kolorach, ozdobne boazerie oraz ścienne dekoracje w stylu cegły i ścian gipsowych.

– Kamień to stały trend. Mamy klientów, którzy szukają takiego stylu wykańczając ściany. Montaż jest prosty, a wygląda to rewelacyjnie – zauważają nasi eksperci.

Jak wybrać dobrej jakości materiał? – Nie tylko klasa ścieralności jest ważna, ale również struktura wewnętrzna panelu. W przypadku paneli laminowanych, im będzie ona bardziej gęsta, tym bardziej będzie wytrzymała. Częstym problemem jest też rozchodzenie się zamków, dlatego gwarancja na nie jest również ważnym aspektem – podpowiada pani Katarzyna.

Rozchodzenie się podłogi, puchnięcie płyty, rozpadające się zamki – z takimi problemami zmagają się osoby, które wybierają tańszą podłogę wykonaną z gorszej jakości surowców. – Podłogi z dobrego źródła są wytrzymałe na wilgoć i zadrapania. Muszą być również odpowiednio magazynowane – przestrzega pan Paweł.

Wszystko dla klientów

W salonie możecie również skorzystać z próbek, na których sprawdzicie wytrzymałość produktów. Specjalnie przygotowane próbniki zawierają flamaster oraz dwa rodzaje drewna – gorszej i lepszej jakości. Możecie nałożyć flamaster na oba materiały i umyć środkiem dezynfekcyjnym. Z materiałów lepszej jakości flamaster zejdzie w całości. Sprawdzicie także klasę ścieralności pocierając drucianą gąbką.

Sklep Podłogi Świata stawia na jakość proponowanych produktów. – Chcemy, by nasi klienci mogli cieszyć się trwałością podłóg i komfortem w ich użytkowaniu każdego dnia przez lata. Dlatego do nas wracają i polecają nas innym – uśmiechają się właściciele firmy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments