2691 osób przez 23 dni akcji zostało zaszczepionych w ramach programu „Przystanek Szczepienie”. Program szczepień był skierowany przede wszystkim do studentów lubelskich uczelni, którzy byli szczepieni w Centrum Symulacji Medycznej.

– Ważne jest, abyśmy mieli jeden wspólny cel i się szczepili – podkreśla Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

W akcję szczepień przez ponad 20 dni zaangażowanych było 3 lekarzy, 4 pielęgniarki, 30 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i kilkudziesięciu wolontariuszy. Studentów na szczepienie dowoził autobus MPK, który został specjalnie na tę okazję obklejony w hasło akcji. Jego trasa prowadziła przez ulice, przy których znajdują się lubelskie uczelnie.

– Na autobusie znajdował się również napis „gramy razem”. To jest bardzo ważny element prowadzenia działań przeciw pandemicznych i wszelkich działań służących ochronie zdrowia – dodaje Lech Sprawka.

– Mamy do czynienia z identycznym sposobem myślenia, a to jest rzecz niezwykle ważna w kontekście budowania wspólnych idei i działań akademickiego Lublina. Pamiętam, kiedy spotkaliśmy się w takim składzie z początkiem września i miałem nadzieję, że te nasze działania przyniosą efekty. Działania przerosły jednak moje najśmielsze oczekiwania, co bardzo cieszy – mówi prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments