Każdy z nas bez problemu wymieni kilka przeczytanych w dzieciństwie książek, które zaprowadziły go do niezwykłego świata magii i opisanych bohaterów. Jako dzieci, zafascynowani przygodami opisywanymi na kartach książek, aranżowaliśmy swoje bajkowe przestrzenie.

W Lublinie można poczuć się jak dziecko w świecie baśni dzięki Podwórku Domu Słów, znajdującemu się przy ul. Żmigród 1 (wejście przez bramę przy ul. Królewskiej 17). Podwórko po raz pierwszy zostało zaaranżowanie w 2014 roku, dzięki wspólnym siłom pracowników Domu Słów, mieszkańców kamienicy, uczestników warsztatów oraz wolontariuszy. Od tego czasu co roku zmienia bohatera literackiego, do świata którego zaprasza i przenosi.

W pierwszym roku Bajkowe Podwórko stało się miejscem spotkania z Małym Księciem, później były Muminki, Pinokio, Nibylandia, Kraina Czarów, a w tym roku można wejść do świata Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Za każdym razem wystarczy przejść przez bramę, by wejść do magicznej, kolorowej i pełnej inspiracji krainy z bajkowym przewodnikiem.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
aga
aga
3 lat temu

super