Za nami już połowa wakacji. Po chłodnych lipcowych początkach nadeszły wysokie temperatury i gorące powietrze na zmianę z krótkimi intensywnymi opadami deszczu. Mamy dobre wiadomości dla tych, którzy swoje wyjazdy zaplanowali na sierpień.

Pierwszy tydzień sierpnia będzie upalny. Za dnia temperatury sięgną nawet do 30 st. C, a nocami będzie 16-18 st. C.

– Nad naszym krajem dalej będzie wisiała bardzo ciepła i dość sucha masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego, która napływa do nas z południowego wschodu – mówi Grzegorz Kołodziej, specjalista z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.

Gorące słońce będzie świeciło na naszym niebie również w kolejnym tygodniu, jednak wtedy możemy spodziewać się już przelotnych opadów deszczu i burz.

Sierpniowa pogoda będzie łagodniejsza już w drugiej połowie miesiąca. Nad Polskę napłynie niżowy front, który przyniesie ochłodzenie. Nie ma się jednak co martwić. Temperatury spadną do około 24 st. C. Noce będą chłodniejsze, ale termometry nie powinny wskazywać mniej niż 14-17 st. C. W drugiej połowie sierpnia możemy się jednak spodziewać już częstych i intensywnych opadów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments