Pojazdy i postaci z Gwiezdnych Wojen. Kosmiczna wystawa w CSK

0
1231

Od soboty (2 października) w Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć kosmiczną wystawę z pojazdami i statkami ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Kolekcja będzie liczyć ponad 30 eksponatów, własnoręcznie wykonanych modeli i postaci z Uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

W CSK będziecie mogli zobaczyć, między innymi gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer, pustynną Barka Jabby, wahadłowiec Kylo Rena, czy maszyny kroczące AT-AT. Nie zabraknie okazji, by stanąć twarzą w twarz z mistrzem Yodą, handlarzem Watto, Droidem bojowym B1 oraz astromechem R5-D4.

Wszystkie prezentowane modele zostały wykonane przez Adama Kulesza, Marka Kulesza, Bernarda Szukiela oraz Katarzynę Anuszewicz-Kuleszę. To formy przygotowane od podstaw z papieru, plastiku i innych dostępnych materiałów. Gromadzenie i budowa kolekcji zajęła kilkanaście lat i jest unikatową na skalę europejską.

Modele zdobyły wiele nagród na konkursach modelarskich. Pisały o nich polskie i zagraniczne czasopisma. Brały także udział w tworzeniu reklam telewizyjnych.

Wystawa będzie dostępna od 2 października do 5 listopada, od wtorku do niedzieli od godziny 12:00 – 18:00. Bilety można nabyć w kasie Centrum Spotkania Kultur lub na stronie internetowej bilety.spotkaniakultur.com.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments