„Polonez dla Lublina” to tradycyjny punkt obchodów Narodowego Święta Trzeciego Maja. Po przerwie spowodowanej pandemią tym roku powraca do programu.

Święto Narodowe Trzeciego Maja rozpocznie się 3 maja (wtorek) o godz. 9.00 uroczystą sesją Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym (ul. Rynek 1). Następnie, o godz. 10.00 odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej. O godz. 11.30 obchody przeniosą się na plac Litewski, gdzie odbędzie się uroczysty apel z udziałem wojskowej kompanii honorowej oraz złożenie wieńców i wiązanek przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

Po przerwie spowodowanej pandemią, tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaproszą mieszkańców Lublina do wspólnego „Poloneza dla Lublina”. Uroczysty korowód z udziałem prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka rozpocznie się o godz.13.00 przed Ratuszem i przejdzie deptakiem na plac Litewski. Finałem tego wydarzenia będzie koncert patriotyczny w wykonaniu ZPiT „Lublin” oraz orkiestry wojskowej.

Tradycyjnie z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja, w dniach 2 i 3 maja lubelski Ratusz będzie udekorowany biało-czerwonymi flagami, a od godz. 19.00 Arena Lublin rozbłyśnie barwami narodowymi.

Źródło: UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments