Wyciszający spacer w pięknej, jesiennej scenerii, a może relaks w strefie spa? A wszystko za pół ceny. Już w najbliższy weekend odbędzie się akcja Polska – Zobacz Więcej. W tym roku włączają się w nią m.in. lubelski skansen, muzeum na Majdanku oraz największe lubelskie hotele.

Pierwszy weekend października to doskonała okazja do przestawienia się na nowe, jesienne tory w przyjemny sposób. Taki cel przyświeca organizatorom akcji Polska – Zobacz Więcej, dzięki której przez cały najbliższy weekend (5-7 października) możemy zwiedzać i korzystać z różnorakich atrakcji w naszym mieście w cenach obniżonych o 50 proc..

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, która ma zachęcić Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym. Sprawdźcie, gdzie zaszalejecie w naszym mieście.

MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

Do skansenu warto wybrać się o każdej porze roku. Tym razem zwiedzanie stałych ekspozycji oraz wstęp na Niedzielę z Lnem (7 października) w cenie 6 zł dla wszystkich.

PAŃSTWOWE MUZEUM NA MAJDANKU

Ceny biletów wstępu nie zostaną obniżone, ale każdy, kogo interesuje mroczna historia II wojny światowej może zakupić wyjątkowe publikacje muzealne z rabatem 50 proc., zarówno w stacjonarnym punkcie sprzedaży książek, jak i w księgarni internetowej. Obejmuje ona następujące pozycje: M. Grudzińska: ,,Majdanek. Obóz koncentracyjny w relacjach więźniów i świadków”; K. Banach, M. Grudzińska, W. Lenarczyk: ,,Więźniowie Majdanka – katalog wystawy” (wersja polsko-angielska); R. Kuwałek, D. Libionka: ,,Przybyli do getta… Odeszli w nieznane…” (katalog wystawy w wersji polsko-angielskiej);J. Kwiatkowski: ,,485 dni na Majdanku”.

OGRÓD BOTANICZNY

Dobra wiadomość dla miłośników natury! W ramach akcji ceny biletów wstępu do lubelskiego Ogrodu Botanicznego zostaną obniżone: bilet normalny do Ogrodu + bilet do Dworku Kościuszków – 4 zł, bilet normalny do Ogrodu – 3 zł.

ZWIEDZAJLUBLIN.PL

Jeśli chcesz posłuchać ciekawostek i historii Starego Miasta, skorzystaj z oferty zwiedzania z przewodnikiem z zwiedzajlublin.pl. Rozpoczęcie wycieczek – 5, 6 i 7 października o godz. 14:00 z placu Po Farze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments