Już 7 września o godz. 19 na lubelskiej scenie Areny Lublin wystąpią gwiazdy światowej sławy. Thomas Anders, Sandra, C.C. Catch, Fancy, Joy i Savage. To oni zaprezentują znane kawałki w stylu lat 80. Koncert odbędzie się w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku.

– W tym roku zapraszamy mieszkańców Lublina na muzyczną podróż do lat 80. XX wieku. Będzie to już kolejna odsłona koncertów z cyklu Pop Arena. Poprzednie wydarzenie odbywało się w kontekście muzyki włoskiej, kiedy tu na scenie wystąpił Al Bano – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. – Na naszej scenie pojawi się cała plejada legend muzycznych właśnie tamtych lat, których przeboje do dziś są wielkimi przebojami – dodaje.

Scena tegorocznego koncertu ma zostać znacznie rozbudowana w porównaniu do koncertów z poprzednich lat. Występujący na nią artyści będą wychodzić do publiczności. Pojawią się dodatkowe efekty pirotechniczne. Na scenie znajdzie się też wiele miejsca dla tancerzy towarzyszących utworom. – Będzie to prawdziwe show, które ma sprawić, że 4- godzinny koncert będzie na prawdę dużym wydarzeniem. To nie tylko muzyka, śpiew, ale i wiele dodatkowych forma artystycznych – dodaje Bednarczyk.

Organizatorzy zapewniają, że koncert tego typu na lubelskiej scenie ma szansę odnieść podobny sukces do koncertów muzyki z lat 80. w wielu krajach Europy, jak Belgia, Holandia, Niemcy czy Rosja, gdzie gromadzą komplet publiczności na obiektach większych niż Arena Lublin.

– Mogłoby się wydawać, że artyści, których postanowiliśmy zaprosić do Lublina skierowana jest do osób, które pamiętają te lata 80. Jednak utwory, które usłyszymy na scenie są ponadczasowe. Ta muzyka cały czas gości w rozgłośniach radiowych – zaznacza Miłosz Bednarczyk. – Jesteśmy przekonani, że ten koncert jest skierowany do bardzo szerokiej grupy odbiorców.

Pop Arena 80’s Festival będzie największym tego typu wydarzeniem w tym roku w Polsce.

Sprzedaż biletów rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia. Ceny będą zbliżone do tych z poprzednich lat, a rozpoczynać się będą od 49 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments