Panna młoda w dniu swojego ślubu musi wyglądać perfekcyjnie. Dotyczy to nie tylko samego stroju ale również makijażu oraz fryzury. Jak dobrać idealną, modną i popularną fryzurę ślubną? Przeczytaj nasz poradnik. 

Trendy fryzurowe w 2018 roku

Fryzura ślubna powinna być dopasowana do wyglądu panny młodej oraz jej sukni. – Głównie wybierane są fryzury klasyczne, proste, koki z tyłu głowy lub asymetryczne z elementem warkocza. W ostatnich latach bardzo popularne są żywe kwiaty, przygotowane specjalnie przez florystkę. Zdarzają się również koki na czubku głowy, jednak do tej fryzury musi być odpowiednia kreacja, najczęściej atłasowa. Loki zaś odchodzą już do lamusa – zauważa właścicielka salonu fryzjerskiego, Dorota Szyszko.

W ostatnich latach zauważa się luźniejsze podejście do stylizacji włosów wśród pań zaproszonych na wesele. Dominuje naturalny efekt, swoboda i delikatność.
– Goście weselni zazwyczaj wybierają fryzury w stylu boho, luźne loki. Panny młode wolą upięcie, bo jest to dużo wygodniejsze niż rozpuszczone włosy – mówi Pani Dorota.
Nie ma się co dziwić, przecież panna młoda musi wyglądać idealnie przez całe przyjęcie. Dodatkowo ciągłe poprawianie fryzury nie wchodzi w grę, nie ma więc nic dziwnego w tym, że upięte włosy są bezpieczniejsze i mniej kłopotliwe podczas całonocnej zabawy i ciągłej obecności fotografa.

Próbna fryzura – konieczność, czy zbędny wydatek?

Dla jednych próbna fryzura jest koniecznością, ale innych jedynie marnowaniem czasu i pieniędzy. Jednak nie da się zaprzeczyć, że opierając całą wizję jedynie na rozmowie z fryzjerką nie uda nam się w całości przekazać tego, jak wyobrażamy sobie naszą fryzurę. Co więcej często wymarzone uczesanie okazuje się kompletnie nie pasować do naszej twarzy. Warto takie rzeczy sprawdzić wcześniej i na spokojnie skorygować wszystkie niedociągnięcia.

– Uważam, że próbna fryzura jest konieczna, bo panna młoda najprawdopodobniej nigdy nie była tak uczesana. Raz zdarzyło mi się wykonywać 4 razy fryzurę do jednej sukienki zanim znalazłyśmy tą idealną. W dzień ślubu często nie ma czasu na sprawdzanie różnych koncepcji i pomysłów. Tego dnia trzeba od razu wykonać olśniewającą fryzurę, bo często przyszłe żony są zbyt zestresowane i przejęte, by powiedzieć co im się podoba, a co chciałaby zmienić. Podczas próbnego czesania mamy wystarczająco czasu, żeby omówić koncepcję, sprawdzić czy dana fryzura wygląda dobrze. Staram się też umawiać na próbę w dniu mierzenia sukni. Wtedy panna młoda może zobaczyć całościowo efekt końcowy, obejrzeć, czy wszystko ze sobą współgra – opowiada Dorota Szyszko.

Ile wcześniej należy zgłosić się do fryzjera?

Zazwyczaj dziewczyny przychodzą dopytywać się o terminy ok. 4 miesiące przed datą ślubu. Jest to optymalny czas na przygotowanie włosów: odbudowę, regenerację, kosmetykę. – Często potrzebne jest strzyżenie, modyfikacja koloru, nadanie odpowiednich refleksów, by kontrast między suknią a włosami był odpowiedni. Także przygotowanie dzień wcześniej wpływa na wygląd i zachowanie włosa. Jeżeli wykonywane jest upięcie zalecam umycie włosów wieczorem, jednak przy uczesaniach – sama myję włosy w salonie.

Należy pamiętać również, by w przeddzień wizyty u fryzjera nie wykonywać żadnych zabiegów. Wszelkie kosmetyki nakładane na włosy powinny być nałożone w salonie fryzjerskim.

Koszty usług i rodzaje wizyt

Standardowa kuracja, która rozpoczyna się ok. 4 miesiące przed obejmuje regenerację, odświeżenie lub podbicie koloru oraz ułożenie fryzury. Koszty wszystkich zabiegów rozkładają się wtedy w czasie. Jednak trzeba przygotować się na wydatek rzędu 400 zł.
regeneracja – ok. 50 zł
refleksy/balejaż – 200-250 zł
czesanie – 100 zł

Pani Dorota wykonuje wszystkie usługi wyłącznie we własnym salonie. Daje to gwarancję sprawnej pracy, bo cały sprzęt i kosmetyki są pod ręką. – Mam tutaj wszystkie potrzebne rzeczy, a czasami aż trudno przewidzieć, co może się przydać – śmieje się Dorota.

Z wszystkich aspektów dotyczących fryzury ślubnej najważniejszy jest spokój i czas na przygotowanie. Zgłaszając się odpowiednio wcześnie można poprawić stan zniszczonych włosów, omówić wiele koncepcji i przetestować różne uczesania. Nie bój się pytać o interesujące cię kwestie i śmiało mów fryzjerce, jeżeli coś ci się nie podoba. Przecież to ma być twój dzień i najważniejsze jest, żebyś czuła się pięknie i wyjątkowo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments