To już pewne! Wokalistka Bajmu i rodowita lublinianka Beata Kozidrak doczeka się filmu biograficznego, który kręcony będzie między innymi na Starym Mieście w Lublinie. Premiera filmu zaplanowana jest na przełom 2022/2023 roku.

– Beata Kozidrak i Leszek Bodzak to dwie postacie związane ściśle z Lublinem. To również osoby, które niezwykle przysłużyły się promocji wizerunku naszego miasta – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. I dodaje, że Lubelski Fundusz Filmowy od lat przyczynia się do promocji Lublina jako miasta filmowego. Daje on również wsparcie cenionym reżyserom w całej Polsce. – Na nową produkcję patrzymy z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością – dodaje.

Obecnie została podpisana już umowa na realizację filmu. Prace nad scenariuszem potrwają rok. W kinach film będziemy mogli zobaczyć prawdopodobnie w 2023 roku. Obraz będzie tworzony również przy współpracy z Leszkiem Bodzakiem, współtwórcą nominowanego do Oscara filmu pt. Boże Ciało.

– Gdy dowiedziałam się, że Leszek ma być producentem, od razu się zgodziłam. Mam do niego wielkie zaufanie i bardzo się ucieszyłam, gdy o tym usłyszałam – podkreśla zadowolona z propozycji Beata Kozidrak, liderka zespołu Bajm.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments