Startuje program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Codziennie przez całe ferie oraz w każdy weekend do końca maja przewodnicy miejscy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają zarówno turystów, jak i mieszkańców Lublina i okolic na wspólne zwiedzanie miasta oraz poznawanie niesamowitych historii.

W ofercie znalazł się szeroki wachlarz spacerów ogólnych i tematycznych, dedykowanych różnym grupom wiekowym, prowadzonych w języku polskim i angielskim. – Każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie podróży w czasie do początków miasta, lubelskich wątków kryminalnych, czy, tak jak w przypadku jednego z moich spacerów, najciekawszych legend lubelskich – mówi Magdalena Mazur-Ciseł, przewodniczka miejska biorąca udział w programie.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i cena od osoby. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl. Co więcej, dostępne są też spacery w języku angielskim, dla wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających Lublin oraz mieszkańców i studentów obcokrajowców, których z roku na rok jest w mieście coraz więcej.

Poza sezonem wakacyjnym największym problemem w skorzystaniu z usług przewodnika był brak informacji o terminie i cenie oprowadzania za osobę. – Stawka godzinowa za pracę przewodnika często jest ponad siły jednej rodziny, a tym bardziej pojedynczych osób zainteresowanych poznawaniem miasta i jego historii – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

Spacery będą odbywać się według ustalonego harmonogramu w weekendy i dni wolne od pracy. Wyjątkiem jest okres ferii zimowych (12-27 lutego), gdy oferta będzie dostępna codziennie. – Chcemy zachęcić uczniów lubelskich szkół i ich rodziców do kreatywnego spędzania wolnego czasu i odkrywania Lublina z perspektywy turysty. To również oferta, dla wszystkich tych, którzy odwiedzą Lublin podczas ferii – wyjaśnia Krzysztof Raganowicz.

Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.

Grafika: Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments