Pracuj jak Budda (recenzja książki)

0
319

Czujesz, że potrzebujesz zmian w życiu zawodowym? Nie chcesz zmieniać pracy, ale w obecnej nie czujesz się do końca usatysfakcjonowana? Mindfulness przy biurku – uwierz, że to możliwe. Pracuj jak Budda to czytelnicza propozycja dla Ciebie.

Jeżeli zwątpiłaś już w to, że szczęście w pracy jest możliwe, potrzebujesz tej książki – i to zdecydowanie! Dan Zigmond wie, jak Ci pomóc. Ten nauczyciel zen, redaktor Tricycle, największego magazynu o tematyce buddyjskiej w Ameryce Północnej – w swojej najnowszej książce pokazuje, jak starożytna mądrość odnosi się do naszego współczesnego życia i podpowiada nam, w jaki sposób wskazówki Buddy możemy wykorzystać w kierowaniu naszym życiem zawodowym.

Książka jest doskonale przemyślana i pełna praktycznych wskazówek. Dowiesz się z niej m.in., jak: wyznaczać sobie realistyczne cele, zachować higienę pracy; radzić sobie z rozpraszaczami; skupić się na aktualnie wykonywanym zadaniu, będąc tu i teraz; sprawiedliwie dzielić uwagę między pracę a rodzinę; nie tylko pracować uważnie, ale jak żyć bardziej uważnie.

“Pracuj jak Budda” to doskonała propozycja dla każdego, kto szuka harmonii w życiu osobistym i zawodowym. Może to być także prezent dla kogoś zainteresowanego tematyką mindfulness. Wciąż zbyt mało osób kojarzy to pojęcie również z pracą – a to błąd! Warto szukać spełnienia na wszystkich płaszczyznach. Ta książka bez wątpienia tego dowodzi.

Pracuj jak Budda. Jak osiągnąć równowagę między życiem a pracą, Dan Zigmond, Wydawnictwo Kobiece.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments