Premiera online filmu Grupy Tanecznej zMYsł

0
358

Grupa taneczna zMYsł, działająca przy Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka zaprasza na premierę filmu „Jest nasTroje” w wykonaniu grupy. W październiku 2020 roku tancerze mieli okazję zaprezentować spektakl na scenie. W czwartek (22 kwietnia) powrócą do nas z produkcją filmową.

Jedna relacja, trzy jej oblicza. Jedno ciało, trzy osobowości. Spektakl pt. „Jest nasTroje” oparty został o koncepcję Trójkąta dramatycznego (ang. drama triangle) opracowaną przez dr Stephena Karpman’a. Teoria ta, będąca często przedmiotem pracy psychoterapeutów, opisuje schemat zachowań polegających na przybieraniu w relacji z drugim człowiekiem odpowiednio ról Zbawcy, Ofiary i Kata. Wchodzenie w owe role jest działaniem nieświadomym i zautomatyzowanym.

Podczas spektaklu poznacie bohaterkę, która nieświadomie zbudowała relację ze swoim partnerem na fundamentach trójkąta dramatycznego. Z każdą kolejną minutą, zagłębiając się w tę relację, będziecie mogli odkryć schematy zachowań towarzyszące zarówno stronie inicjującej trójkąt, jak i osobie w nim będącej. I choć spektakl opowiadać będzie o relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną, bycie w trójkącie dramatycznym spotyka nas wszystkich, na różnych etapach naszego życia, w różnych relacjach, z różnymi ludźmi. Mniej lub bardziej świadomie, przynajmniej raz w życiu założyliśmy buty Zbawcy, Ofiary lub Kata i przemaszerowaliśmy w nich przez jakąś relację. Mógł być to sporadyczny krótki spacer, lub długodystansowa trasa trwająca lata. Może gdybyśmy wcześniej poznali tę teorię, nasze relacje byłyby bardziej świadome i zdrowsze?

Zrozumiecie jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą budowanie relacji opartych na trójkącie. Ostatecznie przeżyjecie razem z główną bohaterką jeden z najtrudniejszych procesów – proces uświadomienia wewnętrznego. Czy uda jej się przejąć kontrolę nad swoimi zachowaniami? Pozostanie w trójkącie czy rozpocznie etap świadomej pracy i podejmie próbę opuszczenia go? Historia zakończy się, czy dopiero rozpocznie?

– Gorąco zapraszamy zarówno tych z Was, których ominęła nasza październikowa premiera jak i tych, którzy przeżyli już z nami tę historię – mówią organizatorzy. – Doświadczycie razem z główną bohaterką trudnych ale ważnych emocji, poznacie lepiej koncepcję trójkąta dramatycznego. Zobaczycie nowe ujęcia i kadry, dynamiczną pracę kamery. Wasze oczy nacieszą się dużą ilością tańca razem, w uszach wybrzmi poruszająca muzyka a Wasze serca – mamy nadzieję, że zwyczajnie zostaną poruszone – dodają.

Ze względu na aktualnie panujące obostrzenia premiera filmu odbędzie się w przestrzeni online. Link do filmu zostanie opublikowany na wydarzeniu na Facebooku w dniu premiery o godzinie 19:00. Bezpośrednio po premierze odbędzie się transmisja live, podczas której będzie możliwość rozmowy z artystami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments