W środę (8 lutego) rozpoczyna się rekrutacja do piątej edycji projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki”. W minionych latach udało się dotrzeć z ofertą warsztatów i spotkań kształtujących postawy przedsiębiorcze do ponad 1,3 tys. dzieci z lubelskich placówek oświatowych.

Uczestnicy projektu m.in. poprzez wizyty w firmach czy spotkania z osobami z sektora kreatywnego, mogli poznać, jak na co dzień wygląda prowadzenie własnego biznesu. „Przedsiębiorcze Dzieciaki” to kolejna inicjatywa wpisująca się w serię wydarzeń związanych z otrzymaniem przez Miasto Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Nabór chętnych potrwa do 13 lutego.

– Otwieramy piątą edycję „Przedsiębiorczych Dzieciaków”, projektu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony najmłodszych, ich rodziców, jak i szkół oraz przedstawicieli biznesu. Jest on dla nas szczególnie ważny, a jego jubileusz potwierdza, że decyzja o skierowaniu szczególnej uwagi na edukację przedsiębiorczości od najmłodszych lat, to dobry kierunek rozwoju naszego miasta. Potwierdzeniem wyjątkowości projektu było otrzymanie I miejsca w konkursie Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2022 (EEPA2022). Ten sukces jest możliwy także dzięki zaangażowaniu przedstawicieli nauki i lubelskiego biznesu w realizację wspólnych działań dla najmłodszych – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Projekt kierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat, które poprzez udział w nim mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, rozwijając przy tym tzw. kompetencje miękkie, m.in. umiejętność pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, wiarę we własne możliwości, kreatywność, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć. Jako działanie na rzecz rozwoju najmłodszych mieszkańców naszego miasta, wpisuje się w zadania podejmowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” realizowany jest w Lublinie od 2018 roku. Dotychczas wzięło w nim udział 55 klas z lubelskich szkół i 55 firm. Odbyło się 100 wizyt w siedzibach lubelskich przedsiębiorstw, w tym 45 spotkań z przedstawicielami sektora kreatywnego. W ubiegłym roku, dzięki podjętej współpracy międzynarodowej, na bazie lubelskich doświadczeń i dobrych praktyk uruchomiony został bliźniaczy projekt w Łucku (Ukraina) pod nazwą Підприємливі діти. W tym roku również potwierdzono jego kontynuację.

– Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” to inicjatywa, która pokazuje, że sektor biznesu i nauki może wspólnie nie tylko realizować innowacyjne rozwiązania skierowane do małych dzieci, ale również z powodzeniem promować je w skali międzynarodowej – mówi dr hab. Zbigniew Pastuszak, prorektor UMCS ds. rozwoju i współpracy z gospodarką.

Rekrutacja do piątej edycji projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki” rozpoczęła się 8 lutego o godz. 8.00. Projekt potrwa od lutego do czerwca br. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.przedsiebiorczy.lublin.eu.

Projekt realizowany jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin i Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, we współpracy z lubelskimi firmami oraz przedstawicielami sektora przemysłów kreatywnych.

Źródło: Miasto Lublin

fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments