Sportowe emocje, restauracje na kółkach, a także wystawy i koncerty – tak zapowiada się ostatni przedświąteczny weekend w Lublinie. Sprawdziliśmy, co się będzie działo od piątku (8 kwietnia) do niedzieli (10 kwietnia).

Zlot foodtrucków

Od piątku (8 kwietnia) do niedzieli (10 kwietnia) na parkingu przed Areną Lublin możecie wziąć udział w Zlocie Foodtrucków. Restauracje na kółkach czekają na Was w piątek (8 kwietnia) od godziny 11 do 21, w sobotę (9 kwietnia) od godziny 11 do 21, a także w niedzielę (10 kwietnia) od godziny 11 do 20.

Na wydarzeniu będziecie mogli spróbować frytek belgijskich, quesadilli, greckich souvlaków, mini pączków, a także amerykańskich kanapek z pastrami.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Wernisaż prac Dominiki Wilk

W piątek o godz. 18 w Domu Kultury LSM odbędzie się wernisaż prac Dominiki Wilk. Urodzona w Lublinie artystka uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych m.in.: Międzynarodowym Biennale Plakatu w Lublinie, w wystawie “Między grafiką a chemią” w Zielonej Górze, w studenckiej wystawie plakatów Res Non Verba, w Międzynarodowym Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz wielu innych. Była autorką czasowej instalacji w przestrzeni miejskiej Lublina w ramach projektu “Miasto bez chmur”. Poza grafiką warsztatową i tworzeniem plakatów, w czasie wolnym interesuje się projektowaniem ilustracji dla dzieci.

Arena Grand Prix Puchar Polski

W sobotę (9 kwietnia) i w niedzielę (10 kwietnia) będziecie mogli kibicować najlepszym pływakom z całej Polski w ramach Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie. Pierwszy blok pływacki trwać będzie od godziny 9:00 do 16:00, a drugi od godziny 17:00. To plan na piątek. Natomiast w niedzielę (10 kwietnia) pływakom kibicować możecie od godziny 9:00.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Mecz Amazonek

Amazonki Budowlani Lublin zadebiutują w rozgrywkach seniorskich. Mecze zagrają w ramach Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Tych sportowych emocji będzie można doświadczyć w sobotę (9 kwietnia) na stadionie przy ul. Krasińskiego w Lublinie.

Amazonki Budowlani Lublin, czyli damska drużyna rugby zagra po raz pierwszy w kategorii seniorskiej. Zmagania lubelskich zawodniczek będzie można zobaczyć po raz pierwszy o godzinie 10:00. Wtedy Amazonki zmierzą się z Diablicami Ruda Śląska.

Kolejny mecz zagrają o godzinie 11:00. Przeciwniczkami będą zawodniczki Alfa Bydgoszcz. O godzinie 13:40 Amazonki zmierzą się ponownie z Diablicami Ruda Śląska. Ostatni mecz lubelskie zawodniczki zagrają z Alfą Bydgoszcz o godzinie 14:40.

Od godziny 16:20 będą trwać mecze finałowe. Wstęp wolny.

Koncert ludowy dla Ukrainy

„Dla przyjaciół” to tytuł koncertu charytatywnego dla Ukrainy, który odbędzie się w sobotę (9 kwietnia) o godzinie 17:00 w Centrum Kongresowym UP w Lublinie. Na scenie zobaczymy siedem zespołów ludowych z Lublina.

Na scenie zobaczymy Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego, Zespół Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, a także Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica” i Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” ze Świdnika.

Minimalna kwota cegiełki to 40 zł.

Niedziela palmowa w skansenie

W niedzielę (10 kwietnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można wziąć udział w procesji z palmami, a także jarmarku wielkanocnym. Procesja rozpocznie się o godzinie 9:40. Po niej, uczestnicy wezmą udział w mszy świętej w kościele z Matczyna.

Od godziny 10:00 do 16:00 trwać będzie jarmark wielkanocny. Spotkacie na nim koła gospodyń wiejskich, a także stoiska wystawców zarejestrowanych na stronie Polska smakuje.

Bilety na wydarzenie możecie nabyć w kasie skansenu w cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

Wystawa wielkanocna w Vivo! Lublin

Vivo! Lublin zaprasza na wystawę wielkanocną. Można zwiedzić bezpłatnie na placu eventowym (poziom 0) do środy (20 kwietnia). W trakcie wystawy będą wyświetlane filmy ze spotkań z rzemieślnikami, którzy opowiedzą o swoim zamiłowaniu do tradycji i rękodzieła, a także pokażą krok po kroku, jak wykonać pisanki samemu. Dowiemy się, czym są kurpiowskie oklejanki, a czym opolskie kroszonki. Na wystawie nie zabraknie tradycyjnych lubelskich pisanek zdobionych techniką batikową, których nie będzie można przeoczyć.

Wstęp wolny.

Yellow & Blue

W Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 7 w Lublinie można zobaczyć wystawę Yellow & Blue. Na wystawie zobaczymy prace ukraińskich ilustratorów. Prace artystów można oglądać od godziny 9 do 17.

Wśród plakatów, które od kwietnia będziemy mogli podziwiać w holu Warsztatów Kultury, są m.in. Współczesny Kijów, Osiedla, Metro, Ukraińskie nalewki, Krym. Najdłuższa trasa trolejbusowa, Rękodzieła, Barszcz, Turystyczny Lwów, Zamki wołyńskie, Modernizm radziecki, Współczesna muzyka ukraińska, Bandura czy Pszczelarstwo.

Wstęp wolny.

Wystawa rysunków Tima Daltona

Przez cały weekend w Centrum Spotkania Kultur możemy zobaczyć wystawę Tima Daltona: Instalacja rysunków: Pinakoteka. Wystawa czynna jest w piątek od godziny 10 do 18, a w sobotę i niedzielę od godziny 12 do 18.

Rysunki są sposobem na przemówienie najprostszymi dostępnymi środkami do indywidualnego widza, który natknie się na nie po raz pierwszy. Artysta tworzy obrazy zaczerpnięte z fragmentów mitologii i źródeł poetyckich.

Wystawa w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym w Lublinie można zwiedzać wystawę Tamara Łempicka – kobieta w podróży. Wystawę można zwiedzać przez cały weekend od godziny 9 do 17. Bilety na wystawę możecie nabyć w kasie muzeum.

Tamara Łempicka, nazywana baronową z pędzlem, wykreowała wizerunek nowoczesnej i niezależnej kobiety sukcesu, dzięki któremu stała się ikoną swoich czasów, a jej nazwisko stało się rozpoznawalne zarówno na Starym Kontynencie, jak i w krajach obu Ameryk.

Obywatele Ukrainy wystawę mogą zwiedzić bezpłatnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments