Przed nami trzecia niedziela adwentu. Wiele lubelskich parafii już ogłosiło kiedy będzie można wziąć udział w rekolekcjach, które przygotują nas do świąt Bożego Narodzenia. Sprawdziliśmy gdzie, kiedy i o której będzie można wziąć w nich udział.

Bazylika oo. Dominikanów w Lublinie

Rekolekcje adwentowe dla wszystkich wiernych trwać będą od poniedziałku (12 grudnia) do środy (14 grudnia) i rozpoczynać się będą po mszy o godzinie 18:00. Poprowadzi je o. Tomasz Nowak OP. Tegoroczne hasło to „adwentowe pytania”.

Rekolekcje akademickie pt. „Piękno. Powrót do Przyjaciela” poprowadzi br. Mariusz Skowroński OP od niedzieli (18 grudnia) do środy (21 grudnia) również po mszy św. o 18:00.

Parafia św. Andrzeja Boboli w Lublinie

Rekolekcje adwentowe w parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli trwać będą od niedzieli (18 grudnia) do wtorku (20 grudnia). Poprowadzi je Mirosław Bielecki ojciec duchowny Ognisk Światła i Miłości w Łopocznie.

Parafia św. Józefa w Lublinie

W niedzielę (11 grudnia) rozpoczną się rekolekcje adwentowe w parafii św. Józefa w Lublinie. Poprowadzi je O. Ireneusz Byczkiewicz, redemptorysta, a także proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie

Rekolekcje w tym kościele rozpoczną się w 3 niedzielę Adwentu, czyli 11 grudnia. Będą one trwały do środy (14 grudnia). Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marcin Grzesiak, dyrektor administracyjny Seminarium Duchownego w Lublinie.

Parafia Dobrego Pasterza w Lublinie

W niedzielę (11 grudnia) rozpoczną się rekolekcje w parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie. Poprowadzi je ks. Adam Pastorczyk SCJ, prefekt WSM Księży Sercanów ze Stadnik.

Parafia pw. Przemienia Pańskiego w Lublinie

Rekolekcje w tym kościele rozpoczną się w niedzielę (11 grudnia). Poprowadzi je, ks. Krzysztof Orlicki, wychowanek lubelskiego seminarium a obecnie proboszcz parafii Kiwerce pod Łuckiem na Ukrainie.

Rekolekcje będą trwały trzy dni. W niedzielę nauki dla dorosłych i studentów będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.30 i 19.00. O godz. 12.45 będzie msza z nauką dla dzieci. Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcyjne.

Parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika

W niedzielę (11 grudnia) na wszystkich mszach św. rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Potrwają one do środy (14 grudnia). Każdego dnia będą nauki rekolekcyjne będą o g. 9.00 (dorośli ) i 18.00 dla dorosłych i młodzieży. Rekolekcje będzie głosił O. Marek Krzyżkowski, redemptorysta

Parafia pw. św. Agnieszki w Lublinie

W niedzielę (11 grudnia) rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku (13 grudnia). W niedzielę nauki będą głoszone na każdej mszy św. W poniedziałek i wtorek msze z naukami dla dorosłych będą o godzinie 7:00, 9:00, 18:00 (w te dni roraty o godz. 7:00).

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments