Najlepszy wynik od otwarcia! 51 191 pasażerów obsłużył w sierpniu Port Lotniczy Lublin. To najlepszy wynik w dotychczasowej historii lotniska.

Wpływ na wyraźny wzrost liczby podróżnych miała wyjątkowo bogata w tym roku siatka połączeń wakacyjnych. Już poprzednie miesiące wykazywały rekordowe statystyki. W ubiegłym miesiącu, w lipcu, z lotniska skorzystało 48 498 podróżnych.

– Największy ruch na lotniskach przypada na okres wakacyjny, kiedy do regularnej siatki połączeń dołączają kierunki wakacyjne i czarterowe. To wtedy pasażerowie udają się najchętniej do kurortów morskich, co naturalnie ma swoje odzwierciedlenie w statystykach ruchu lotniczego. Kolejny letni miesiąc tego roku był niezwykle udany dla Portu Lotniczego w Lublinie. Nasze wysiłki i ciężka praca przełożyły się na świetny wynik lotniska i jestem przekonany, że również na zadowolenie pasażerów – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Rekordowa frekwencja to zasługa m.in. bardzo dobrze przyjętych przez mieszkańców Lublina i regionu rejsów w ramach akcji Lato 2023. W tym roku na wakacje z Lublina można było polecieć aż cztery razy w tygodniu czarterowym rejsem do tureckiej Antalyi. Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączyły loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia obsługiwane do chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym i włoskiego Bergamo. Podobnie było z lotami nad polskie morze, do Gdańska.

Lubelskie lotnisko już zabiega o połączenia w kolejnym sezonie. Są już pierwsze efekty. Od czerwca 2024 roku do siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin dołączy grecka wyspa Kreta. Loty do Heraklionu będą realizowane w każdą środę. Greckie Wakacje na lato 2024 można rezerwować już teraz i skorzystać z promocji F!rst Deal na stronie organizatora GRECOS.PL bądź u wakacyjnego doradcy.

Źródło: Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments