Lubelskie uczelnie rozpoczęły rekrutację kandydatów na studia w semestrze zimowym 2022/2023. Na wielu z nich pojawiły się liczne nowości takie jak kryminalistyka, psychologia, a także inżynieria recyklingu. Sprawdziliśmy, na jakie kierunki mogą zgłaszać się kandydaci.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UMCS swoją rekrutację kończy 8 lipca. – Uczelnia posiada szeroką i różnorodną ofertę kształcenia – kandydaci mogą wybierać spośród ponad 80 kierunków (studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne) oraz blisko 300 specjalności na 13 wydziałach uczelni – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

W rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 znajdą się nowości:  Technical Physics (fizyka techniczna), Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Studia śródziemnomorskie – podróże historyczne, ekobiznes, e-Edytorstwo i techniki redakcyjne.

– W tegorocznej rekrutacji oferujemy siedem anglojęzycznych kierunków studiów, takich jak: Business Analytics, Data Science, International Relations, IT Cyber Security, Technical Physics, Tourism management oraz Intercultural communication in education and the workplace – dodaje Adamska.

Politechnika Lubelska

Od roku akademickiego 2022/2023 Politechnika Lubelska uruchamia dwa kierunki: inżynierię pojazdów na Wydziale Mechanicznym oraz inżynierię recyklingu na Wydziale Inżynierii Środowiska.

Inżynieria pojazdów to studia stacjonarne I stopnia. Inżynieria recyklingu to również studia stacjonarne I stopnia. Program jest ściśle ukierunkowany na problematykę przetwarzania odpadów w produkty użyteczne w aspekcie technicznym, technologicznym, ekologicznym, ekonomicznym, prawnym oraz logistycznym. Studenci zdobędą kompetencje zawodowe w zakresie podstaw projektowania, wytwarzania i eksploatacji nowoczesnych pojazdów samochodowych oraz lekkich statków powietrznych.

Na Politechnice Lubelskiej rekrutacja elektroniczna rusza 16 maja br. – Uczelnia przygotowała 1950 miejsc na 24 kierunkach na studiach stacjonarnych I stopnia – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej. Rekrutacja zakończy się 10 lipca.

5 i 6 lipca odbędą się egzaminy wstępne z rysunku ołówkiem: z natury i z wyobraźni. Egzamin obowiązuje wszystkich kandydatów ubiegających się o przyjęcie na architekturę i jest egzaminem dopuszczającym do dalszego postępowania rekrutacyjnego. 13 lipca ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji. Do 20 lipca osoby zakwalifikowane na studia muszą dostarczyć wymagane dokumenty.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

UM również przygotował w tym roku nietuzinkowe kierunki– Z nowości to oczywiście psychologia, a także dietetyka w nowej odsłonie. Wszystkie informacje szczegółowe o tych kierunkach dla naszych kandydatów są na stronie internetowej uczelni – informuje Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Na studia jednolite magisterskie i studia I stopnia rekrutacja trwa od 16 maja do 7 października. Dotyczy to kierunków: techniki dentystyczne, analityka medyczna, biomedycyna, dietetyka, elektroradiologia, farmacja, fizjoterapia, higiena stomatologiczna, kosmetologia, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, położnictwo, psychologia i ratownictwo medyczne. Pierwsze listy przyjętych kandydatów zostaną ogłoszone do 21 lipca do godz. 12:00.

Na studia II stopnia na kierunki biomedycyna, dietetyka, elektroradiologia, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo i zdrowie publiczne rekrutacja trwa do 31 sierpnia.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

5 maja KUL rozpoczął rejestrację kandydatów na studia. Maturzyści będą mieli czas na elektroniczną rejestrację do 8 lipca, a ogłoszenie wyników nastąpi 13 lipca. Rejestracja na studia II stopnia potrwa do 15 lipca, a wyniki zostaną ogłoszone 20 lipca.

Dla kandydatów na studia uniwersytet przygotował ponad 2400 miejsc na prawie 60 kierunkach studiów I stopnia i jednolitych magisterskich, na studiach II stopnia ponad 1000 miejsc na 40 kierunkach.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

9 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie rusza rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia oraz jednolite magisterskie na rok akademicki 2022/2023. W tym roku na studiach stacjonarnych kandydaci mogą wybierać spośród 46 kierunków I stopnia oraz 5 kierunków II stopnia.

W ofercie jest aż pięć nowości: inżynieria ekologiczna, gospodarka obiegu zamkniętego, kryminalistyka w biogospodarce, technika rolnicza i agrotronika, zarządzanie bezpieczeństwem i jakością produkcji.

11 lipca to ostateczny termin rejestracji kandydatów w systemie IRK. 13 lipca nastąpi ogłoszenie wyników rekrutacji na studia w systemie IRK. 14,15 i 18 lipca to czas na składanie dokumentów osób zakwalifikowanych na studia. Dokumenty można przesłać pocztą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments