Otacza nas coraz więcej niezdrowej żywności, ale jak się okazuje, żyjemy coraz dłużej. Liczba stulatków w województwie lubelskim systematycznie rośnie. Prognozy demograficzne pokazują, że w ciągu kilkudziesięciu lat liczba Polaków spadnie o kilka milionów. Będziemy natomiast coraz starsi. Tak wynika z danych ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca specjalne świadczenia, które przysługują osobom powyżej setnego roku życia, w całym kraju te świadczenia pobiera 1,9 osób. W województwie lubelskim to 102 emerytów – 85 kobiet i 17 mężczyzn. Systematycznie wzrasta liczba osób, które ukończyły sto lat. Szacuję się, że w 2080 roku stulatków będzie już prawie 125 tysięcy.

Najstarszy klient Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie lubelskim ma 110 lat. Najstarszą emerytką w kraju jest 112-letnia mieszkanka Śląska. Osoby, które świętowały setne urodziny mogą liczyć na świadczenie honorowe, które jest wypłacane co miesiąc wraz z emeryturą. Obecnie wynosi około czterech tys. zł brutto dla osób, które ukończyły setny rok życia 1 marca 2019 roku lub później.

Więcej o tym przeczytasz na ESKA LUBLIN

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments