W czwartek (13 maja) o godzinie 9 rozpoczął działalność kolejny już w Lublinie sklep z tanią odzieżą. Różana Szafa jest jednak wyjątkowa, bo ubrania w niej są poukładane kolorystycznie, a właściciele stawiają na ekologię.

– Od wielu lat jestem wielkim fanem lumepksów. Potrafię zjechać cały Lublin w poszukiwaniu tych najbardziej odpowiadających mi ubrań. Dodatkowo w ostatnim czasie na całym świecie bardzo popularne zrobiły się ubrania vintage – mówi Sylwester Iżowski, współwłaściciel sklepu. – Do mody wracają dzwony, za duże marynarki, garniturowe koszule. Powoli widzimy, że ten trend przychodzi i do Polski. Mamy nadzieję, że uda nam się wstrzelić w tę lukę na rynku.

W Różanej Szafie będzie można kupić dokładnie posortowane ubrania z Anglii i USA. – Staramy się, aby na naszych wieszakach znalazły się znane i lubiane marki. Aktualnie na otwarcie posiadamy naprawdę świetny towar. Bardzo dużo ciuchów markowych, oryginalnych. Poza ubraniami w naszym sklepie będą dostępne ręcznie robione sojowe świece o zapachu różanego ogrodu. Świece będą sprzedawane w starych, ceramicznych naczyniach znalezionych na targu staroci. Oprócz świec, w późniejszym czasie planujemy wprowadzić do oferty plakaty ze zdjęciami malowniczego Lublina – zachęca właściciel.

W ofercie Różanej Szafy będzie można znaleźć wiele ubrań nowych, z metkami. – Wiadomo, że tego typu ubrania są troszkę droższe, ale nadal to jest przedział do 30 zł – podkreśla. – Standardowe ceny w naszym sklepie to 2-18 zł za sztukę, powyżej wyceniamy rzeczy nowe i markowe.

Różana Szafa to również inicjatywa wspierająca ekologię.– Nie lubimy wyrzucać, nie lubimy śmiecić. W Różanej Szafie, ubrania, które się nie sprzedadzą, będziemy przerabiać: stare, niemodne jeansy na przetarte szorty, zmechacone koszulki na torby na zakupy. Mamy wiele pomysłów, które sprawią, że nasza planeta będzie mogła nam podziękować. Jako nieliczni również będziemy oferować wyprzedaże po 1 zł za sztukę. Będą one odbywać się w każdą środę, a co czwartek będzie całkowita wymiana towaru – dodaje właściciel. I dodaje, że nazwa sklepu nawiązuje do lokalizacji, bo mieści się on przy ulicy Różanej 8/5A.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments