Spektakle, improwizacje i fireshow – przed wyjątkowe wydarzenia plenerowe na żywo w ramach akcji “Rozkręcamy lubelską kulturę”. To wszystko w sobotę i w niedzielę (15 i 16 maja) na placu Litewskim w Lublinie.

Na dobry początek możemy zobaczyć pokaz komedii improwizowanej w wykonaniu Poławiaczy Pereł. Tematyką spektaklu będą nieznane historie publiczności i samych Poławiaczy, opowiedziane z humorem. Chwilę później na scenie pojawią się Hubert Pyrgies (Chonabibe), Stanisław Leszczyński (NeoKlez / Gooral) i Antek Sojka w swoim nowym projekcie Bajki o dorosłych. Usłyszymy przejmujące teksty i muzykę z pogranicza art-popu, elektroniki, a hip-hopu. Na koniec wieczoru Fundacja Sztukmistrze zaprezentuje publiczności niepowtarzalne widowisko, na które złożą się etiudy z wykorzystaniem elementów akrobatyki i ekwilibrystyki.

Na niedzielne popołudnie Pracownia Sztuczka przygotowała dla najmłodszych widzów spektakl z muzyką na żywo zatytułowany „Wio!Sny”. Artyści zaproszą dzieci do świata roślin. Będzie o kwitnieniu, owocowaniu, wzrastaniu i barwnej palecie wiosennych emocji. Padnie odpowiedź na bardzo ważne pytanie: Skąd się biorą… rośliny? W teatralno-muzyczną podróż po najpiękniejszych momentach z polskiej estrady zabiorą widzów aktor Teatru Muzycznego w Lublinie Patrycjusz Sokołowski i jego akompaniator Gabriel Menet. Z kolei doskonale znany lubelskiej publiczności Łukasz Jemioła opowie poruszające historie, wykorzystując standardy muzyki lat 20. i 30.

Na wydarzenia wstęp jest wolny. Organizatorem wydarzenia są: Miasto Lublin i Centrum Kultury w Lublinie.

Program

Sobota (15 maja)
godz. 18:00 – Poławiacze Pereł Improv Teatr / spektakl
godz. 19:00 – Bajki o dorosłych / projekt teatralno-muzyczny
godz. 21:00 – Fundacja Sztukmistrze / spektakl

Niedziela (16 maja)
godz. 15:00 – Sztuczka: WioSny! / spektakl
godz. 16:30 – Sokołowski & Menet / występ teatralno-muzyczny
godz. 18:00 – Łukasz Jemioła / występ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Rozkręcamy lubelską kulturę. Spektakle i koncerty na placu Litewskim […]