Nadzór Ruchu lubelskiego MPK i Straż Miejska ponownie rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej. Tym razem przygotowali ich ponad 5 tysięcy. Akcja potrwa do piątku (16 października) i ma charakter informacyjny.

– Chcemy przypominać pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej, a wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Zależy nam na tym, by wyrobić u naszych pasażerów nawyk zakładania maseczek – czytamy na stronie MPK Lublin.

Ekipy złożone z pracowników Nadzoru Ruchu lubelskiego MPK oraz strażników miejskich, można spotkać na przystankach, pętlach nawrotowych oraz głównych liniach komunikacyjnych od godziny 8 do 14.

– Z naszych obserwacji wynika, że niestety nie wszyscy pasażerowie stosują się do tego nakazu, choć z pewnością jest lepiej niż latem, kiedy po raz pierwszy przeprowadzaliśmy podobną akcję – wspominają pracownicy MPK.

Przypominamy, że od początku pandemii koronawirusa, w pojazdach miejskich emitowane są komunikaty głosowe informujące o obowiązku zasłaniania ust i nosa, a dodatkowo wewnątrz autobusów i trolejbusów widnieją ogłoszenia na ten temat dla pasażerów.

W dalszym ciągu również za brak maseczki można dostać mandat w wysokości 500 zł od służb porządkowych, a także karę grzywny nałożoną przez Sanepid w wysokości od 5 do 30 tysięcy zł.

Fot. MPK Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments