5 czerwca o godzinie 14 przy CH Lublin Plaza (Taras od ul. Obrońców Pokoju) wystartuje pierwsza z drużyn gry miejskiej pt. „Noc Kultury”. Tym samym rozpocznie się cykl Lubelskiej Ligi Gier miejskich. Inicjatywa jest skierowana do mieszkańców Lublina w każdym wieku.

Biuro gry działać będzie w sobotę od godziny 13:30, w tym samym miejscu. Będzie można się w nim zapisać na wydarzenie o ile zostaną miejsca po zapisach internetowych.  Obowiązuje limit 100 drużyn na każde z wydarzeń. Motywem przewodnim wydarzenia jest właśnie Noc Kultury, podczas której będzie odbywać się cała zabawa.

Na uczestników czeka pięć tematycznych stacji na nich będą mieli do wykonania zadania bądź będą musieli zmierzyć się z pytaniami jakie zada wolontariusz. Na trzy najlepsze drużyny czekają nagrody.

Kolejne gry miejskie:

1) I Gra Miejska – Noc Kultury (5.06)

2) II Gra Miejska – Legendy Lubelskie (3.07)

3) III Gra Miejska – Carnaval Sztukmistrzów (24.07)

4) IV Gra Miejska – Zabytki Miasta (21.08)

Na każdą grę będą prowadzone zapisy, gdyż przewidujemy limit 100 drużyn na każde z wydarzeń. Podczas każdej gry uczestnicy będą mieli za zadanie odnalezienie na podstawie podpowiedzi kolejnych punktów, gdzie odnajdując sędziego gry otrzymują dalsze zagadki i instrukcję, tym samym mając możliwość wykazania się wiedza o mieście, a przede wszystkim jej poszerzenia w ramach aktywnej zabawy.

– Nasze gry będą stanowić swoiste podchody po mieście. Podczas wydarzeń uczestnicy wykażą się umiejętnością pracy w drużynie, analizowania i łączenia faktów oraz dobrą organizacją czasu. Pozwolą najmłodszym uczestnikom rozwijać się za pomocą nauki nieformalnej, której jedną z formą są gry miejskie. Dzięki możliwości uczestniczenia w wydarzeniach w zespole rodziny będą miały możliwość spędzenia wspólnie czasu oraz pogłębienia więzi, które ich łączą. Staramy się, aby nasze gry odbywały się na świeżym powietrzu co przyczyni się do zdrowego trybu życia – zapewniają organizatorzy.

Na wydarzenie można zapisywać się pod linkiem:

docs.google.com/forms/d/1n7iFvT4-xkq1rP3n25jgLkW3pOg-vUiZCf6W-c6cbYo

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments