Startuje wyjątkowe święto teatru, czyli Przestrzenie Teatru. Na scenie Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim oraz Wirydarza CK zaprezentują się wszystkie lubelskie teatry instytucjonalne, wiele grup niezależnych, teatry zawodowe i amatorskie.

Święto teatru rozpocznie się od prezentacji spektaklu Teatru Czytelni Dramatu „Ony”, który zdobył główną nagrodę 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Teatr Muzyczny pokaże „WinyLOVE Story, czyli muzyczne hity z czasów wielkiej płyty”. Widowisko muzyczne będzie osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki.

W Muszli Koncertowej coś dla siebie odnajdą najmłodszy. „Szukaj w snach” to widowisko Teatru Starego w Lublinie, gdzie Natalia Kukulska wraz z Markiem Napiórkowskim zagrają szereg kołysanek. Tam też zobaczymy „Antygonę w Nowym Jorku” zrealizowaną przez zespół Teatru im. Juliusza Osterwy. W programie znalazła się także sztuka studenckiego Teatru Imperialnego „Alina po drugiej stronie granicy”, która nawiązuje do tekstu Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów” oraz obrazu współczesnej Ukrainy oraz Polski.

Nie zabraknie spektaklu Teatru im. H.Ch. Andersena. Tym razem zobaczymy „Zwierzęta Doktora Dolittle”, gdzie aż roi się od wpadających w ucho melodii, które prowadzą nas przez lądy i morza. Przed nami także dwie produkcje Sceny InVitro: pierwszy odcinek serialu teatralnego „Gliny z innej gliny, cz. 1” oraz „Tata ma kota (Poczytaj mi tato)”. Różnorodne formy ruchu zobaczymy podczas kolorowego widowiska „Gradient” przygotowanego przez Fundację Sztukmistrze. Z kolei w Sali Czarnej swój monodram „Niepamięć” oparty na dramacie Szymona Bogacza zaprezentuje Kacper Kubiec.

Dodatkowo będzie teatralną niespodzianka na placu Litewskim. W sobotę (19 czerwca) i w niedzielę (20 czerwca) od godziny 15:00 do 19:00 działać tam będzie Łódka Teatralna.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Program

Wirydarz Centrum Kultury

18 czerwca (piątek), godz. 20.00 – Teatr Czytelni Dramatu – Ony

24 czerwca (czwartek), godz. 20.00 – Teatr Imperialny – Alina po drugiej stronie granicy

19-20 czerwca (sobota-niedziela), godz. 15.00-19.00 – Łódka Teatralna

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

18 czerwca (piątek), godz. 20.00 – Teatr Muzyczny – WinyLOVE Story

19 czerwca (sobota), godz. 19.00 – Teatr im. H.Ch. Andersena – Zwierzęta Doktora Dolittle

20 czerwca (niedziela), godz. 20.30 – Teatr im. Juliusza Osterwy – Antygona w nowym Jorku

21 czerwca (poniedziałek) godz. 20.30 – Scena InVitro – Tata ma kota

22 czerwca (wtorek), godz. 20.30 – Scena InVitro – Gliny z innej gliny, cz. 1

23 czerwca (środa), godz. 19.00 – Teatr Stary w Lublinie – Szukaj w snach – Natalia Kukulska / Marek Napiórkowski

24 czerwca (czwartek), godz. 21.00 – Fundacja Szukmistrze – Gradient

Sala Czarna Centrum Kultury

26 czerwca (sobota), godz. 18.00, 20.00 – Kacper Kubiec – Niepamięć

27 czerwca (niedziela), godz. 18.00 – Kacper Kubiec – Niepamięć

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments