Na początku grudnia ruszyła w Lublinie kolejna inwestycja, która ma na celu usprawnić przejazdy, szczególnie w godzinach szczytu. Pracami zajmuje się Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów S.A.

Pierwszym etapem przebudowy ul. Kalinowszczyzna będzie wymiana kanalizacji deszczowej. Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia zaczynające się od wyjazdu w al. Andersa. Będą one związane ze zwężeniem jezdni i wyłączeniem jednego pasa ruchu.

Projekt przebudowy ulicy Kalinowszczyzna przewiduje powstanie nowych miejsc parkingowych. Przedsiębiorstwo wymieni również nawierzchnię jezdni, która nie zmieni swojej obecnej powierzchni, a po zakończeniu prowadzonych prac znów pojawią się tam wydzielone pasy ruchu dla rowerów.

Wyremontowane zostaną również chodniki, których nawierzchnia będzie stylizowana na bruk. Wzdłuż ścieżek pojawią się też stylowe latarnie w formie tzw. pastorałów.

Remontowana ulica będzie przejezdna do grudnia 2018 roku, jednak kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia.

– W roku 2019 i 2020 organizacja ruchu przewiduje zamknięcie ulicy całą szerokością jezdni w odcinkach 200-300 metrowych z zapewnionym dojazdem z obu stron remontowanego odcinka. Zakończenie przebudowy planujemy na czerwiec 2020 roku – mówi Krzysztof Góra, dyrektor ekonomiczny Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments