Linie lotnicze Ryanair uruchomiły nowe połączenie z lubelskiego lotniska. Pierwszy inauguracyjny lot odbył się w niedzielę (26 marca) w godzinach wieczornych. Na pasażerów pierwszego rejsu czekały niespodzianki – włoska focaccia i lubelskie kozie różki.

Nowa trasa irlandzkiego przewoźnika z Lublina do Bergamo została oficjalnie zainaugurowana salutem wodnym. Połączenie z włoskim lotniskiem realizowane będzie trzy razy w tygodniu: w niedziele, poniedziałki i piątki. Lot do północnych Włoch trwa około dwóch godzin. Rejsy realizowane będą samolotami boeing 737 linii Ryainar.

– Liczymy na to, że trasa z Lublina do Mediolanu będzie się cieszyć powodzeniem wśród mieszkańców Lubelskiego, ale także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna ,jak i biznesowa – powiedział prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Bergamo to, znakomita destynacja turystyczna na tzw. city break, mająca do zaoferowania dla turystów pobliski Mediolan, a także pięknie położone jeziora Como i Garda oraz atrakcyjne rejony narciarskie w Dolomitach Jest to także jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów Unii Europejskiej, dlatego na połączeniu skorzystają mieszkańcy woj. lubelskiego, którzy od lat pracują w północnych Włoszech.

Bilety dostępne są w serwisie przewoźnika: https://www.ryanair.com/pl/pl

Fot. Marcin Wiechnik/ Port Lotniczy Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments