Ruszyły zapisy na adapciak Politechniki Lubelskiej 2023

0
112

Już 8 września na terenie Politechniki Lubelskiej rozpocznie się obóz adaptacyjno-szkoleniowy dla przyszłych studentów uczelni. Wydarzenie organizowane przez Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej potrwa do 14 września.

Adapciak jest wydarzeniem mającym na celu wprowadzenie pierwszorocznych studentów w tajemnice życia studenckiego. Wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami można zobaczyć studiowanie od kuchni, nie będąc jeszcze prawowitym studentem.

– Uważam, że każda młoda osoba zaczynająca swoją przygodę na naszej Uczelni powinna wziąć udział w tym wydarzeniu, żeby wiedziała jak poruszać się po Politechnice, z jakiej pomocy materialnej może skorzystać oraz gdzie takiej pomocy szukać, a także gdzie i w jaki sposób może rozwijać swoje zainteresowania w kołach naukowych lub sekcjach sportowych – mówi Żaneta Syczek, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego PL

Pierwszą część obozu uczestnicy spędzą w Lublinie między innymi na terenie Politechniki Lubelskiej. Przyszli studenci będą mogli zapoznać się z kampusem Uczelni, a także spotkać się z przedstawicielami kół naukowych działających na Politechnice. W programie nie zabraknie również zwiedzania Lublina. Druga część obozu odbędzie się w ośrodku Leśna Chata w Kowalówce. Uczestnicy będą brać udział w panelach szkoleniowych, podczas których zdobędą praktyczne umiejętności oraz wiedzą dotyczącą życia studenckiego. Przewidziano również spotkania i gry integracyjne, które pozwolą nowym studentom nawiązać nowe znajomości.

Koszt uczestnictwa w wydarzeniu wynosi 800 zł.

Więcej informacji na stronie: https://pollub.pl/studenci/organizacje/samorzad-studencki/adapciak

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments