Różne produkty i jeden wspólny mianownik – rzemiosło. Ręcznie szyte ubrania i dodatki, domowe wypieki, biżuteria, świece sojowe i kokosowe, piwo rzemieślnicze a do tego możliwość wymieniania się ubraniami. Kolejny raz na Błoniach przy Zamku Lubelskim odbędzie się Brunch Pod Chmurką. Każda edycja imprezy ma być inna.

Pomysł jest prosty. W jednym miejscu zebrać prawdziwych pasjonatów z Lubelszczyzny, którzy tworzą wysokiej jakości produkty. Bo „Brunch” to impreza pełna przyjemności – starannie wyselekcjonowanego jedzenia i łakoci, produktów rolniczych oraz rękodzieła. Wydarzeniu, które trwa od 8:30 do 18:30 towarzyszą inspirujące dyskusje, animacje dla dzieci i muzyka grana na żywo.

– W tym roku mamy plan, by karmić, bawić, inspirować mieszkańców Lublina i odwiedzających nas turystów co najmniej raz w miesiącu – tłumaczy Agnieszka Pająk, organizatorka brunchu.

Pierwsza edycja w tym roku odbyła się na Błoniach Zamku Lubelskiego 26 maja i cieszyła dużym powodzeniem. Kolejna zaplanowana jest na niedzielę 16 czerwca. Następne: 14 lipca, 11 sierpnia, 29 września. Tym razem miejsc na odpoczynek i zajadanie się pysznościami będzie więcej. Organizator zapowiada, że podwoi liczbę leżaków.

Partnerem imprezy został lokalny Browar Zakładowy z Poniatowej. – Dostaliśmy zaproszenie, skorzystaliśmy i okazało się, że to świetna inicjatywa. Ludzie są życzliwi, rozmawiają, pytają i dobrze się bawią. A to najważniejsze. Poza tym nie ma tu tandety tylko faktycznie produkty z wysokiej półki tworzone przez pasjonatów – tłumaczy Bartłomiej Czarnomski, właściciel browaru. – Dobrze się tu czujemy – dodaje.

Brunch ma być imprezą dla każdego. – Zależy nam na tworzeniu przestrzeni, w której lokalnie działające fundacje mają okazję zaprezentować swoją działalność, w której lokalni producenci mogą pokazać i sprzedać swoje produkty szerszej publiczności, a mieszkańcy spędzają przyjemnie czas całymi rodzinami – wyjaśnia organizatorka. – Zależy nam na rozwinięciu tej imprezy żeby stała się stałym punktem wydarzeń na mapie miasta – dodaje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments